.

Wydarzenia

Zapraszamy do Zielonego Lasu

 • 07-09-2015
Ilustracja do informacji: Zapraszamy do Zielonego Lasu
5 września 2015 Fundacja Natura Polska oficjalnie podsumowała projekt "Zapraszamy do Zielonego Lasu - etap II", w ramach którego poprzez instalację nowych urządzeń rekreacyjnych, rozbudowano siłownię pod chmurką. Realizacja tego projektu była możliwa między innymi dzięki wsparciu finansowemu Starostwa Powiatowego w Żarach.
czytaj dalej

Witaj szkoło

 • 01-09-2015
Ilustracja do informacji: Witaj szkoło
1 września w szkołach odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2015/2016.
W żarskim Zespole Szkół Ogólnokształcących utworzono w tym roku trzy klasy pierwsze. Nowym uczniom legitymacje szkolne wręczali: Janusz Dudojć, Starosta Żarski i Wicestarosta Małgorzata Issel.
czytaj dalej

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

33Galeria zdjęć: 2015 09 01 - Żary - rozpoczęcie roku szkolnego w Zespole Szkół Ogólnokształcących

Dożynki 2015

 • 31-08-2015
Ilustracja do informacji: Dożynki 2015
30 sierpnia 2015, podczas Dożynek Gminnych w Drozdowie (gm. Żary), przeprowadzony został Powiatowy Konkurs na Najpiękniejszy Wieniec Dożynkowy.
W kategorii wieńca tradycyjnego nagrodzono pracę "Karolinek" z Grabika (gm. Żary). Najpiękniejszy wieniec współczesny zaprezentował Dobrochów (gm. Przewóz). Nagrodzone wieńce reprezentować będą Powiat Żarski na Dożynkach Wojewódzkich w Międzyrzeczu - 6 września 2015 r.
 
czytaj dalej

Remonty w szkołach

 • 28-08-2015
Ilustracja do informacji: Remonty w szkołach
Podczas wakacji przeprowadzono remonty w kilku placówkach  oświatowych powiatu żarskiego. Na niezbędne inwestycje Zarząd Powiatu przeznaczył łącznie 547 767,90 zł. W Zespole Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Żarach przeprowadzono roboty budowlane sali gimnastycznej, W Zespole Szkół Ogólnokształcących i Ekonomicznych w Lubsku - modernizację centralnego ogrzewania i remont instalacji kanalizacyjnej, a w Zespole Szkól Samochodowych w Żarach roboty budowlane na warsztatach szkolnych.

Parkrun w Żarach po raz setny

 • 25-08-2015
Ilustracja do informacji: Parkrun w Żarach po raz setny
22 sierpnia 2015 w Żarach odbył się jubileuszowy setny parkrun na pięciokilometrowej trasie wytyczonej w Zielonym Lesie. Wzięło w nim udział 155 uczestników. Biegi odbywają się w każdą sobotę o godzinie 9.00. Podobne organizowane są na całym świecie, w Polsce jest 28 takich miejsc. Żarski parkrun jest jedynym w województwie lubuskim.
Udział w biegach jest bezpłatny, a ich organizacja możliwa jest dzięki sponsorom oraz zaangażowaniu wolontariuszy.
Sponsorem części nagród dla uczestników było Starostwo Powiatowe w Żarach.
czytaj dalej

„Mistrzowie w pasach” w Żarach

 • 10-08-2015
Ilustracja do informacji: „Mistrzowie w pasach” w Żarach
6 sierpnia 2015  w Żarach odbyła się akcja pod hasłem "Mistrzowie w pasach", dzięki której można było dowiedzieć się, jak prawidłowo zapinać pasy i jak bezpiecznie przewozić dzieci w samochodzie. Jak ważny jest nawyk zapinania pasów bezpieczeństwa w prawidłowy sposób, dowiedzieli się wszyscy, którzy odwiedzili PIT STOP przy ulicy Katowickiej. Eksperci uczyli, jak montować foteliki i bezpiecznie podróżować z dziećmi. Gośćmi specjalnymi PIT STOP-u byli eksperci: młodszy inspektor Marek Konkolewski z Biura Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji, młodszy inspektor Wojciech Pasieczny, emerytowany policjant z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Stołecznej Policji; biegły sądowy - mgr inż. Tadeusz Diupero - pracownik Przemysłowego Instytutu Motoryzacji, specjalista w zakresie bezpieczeństwa biernego pojazdów, biegły sądowy w zakresie rekonstrukcji wypadków drogowych i techniki samochodowej.
czytaj dalej

Święto Policji w Żarach

 • 27-07-2015
Ilustracja do informacji: Święto Policji w Żarach
24 lipca 2015 z okazji Święta Policji na uroczystości w Urzędzie Miejskim w Żarach Starosta i Wicestarosta przekazali kluczyki do radiowozów zakupionych dzięki środkom z unijnego programu. Wsparcie finansowe powiatu żarskiego to kwota 105.317,00 zł. Dzięki Urzędowi Marszałkowskiemu, Starostwu Powiatowemu i samorządom gminnym zakupiono w sumie sześć radiowozów - dwa trafią do komendy w Żarach i po jednym do Lubska, Brodów, Jasienia i Trzebiela.
czytaj dalej

Powiatowy Zespół Zarządzania Kryzysowego

 • 27-07-2015
Ilustracja do informacji: Powiatowy Zespół Zarządzania Kryzysowego
23 lipca 2015 w Starostwie Powiatowym w Żarach odbyło się posiedzenie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego zwołane przez Wicestarostę Małgorzatę Issel. Uczestniczyli w nim: Komendant Powiatowy Policji, Komendant Powiatowy PSP, przedstawiciel firmy ENEA, Nadleśnictwa Lipinki Łużyckie oraz Urzędu Gminy Żary i Miasta Żary.
czytaj dalej

Przystanek Starostwo

 • 08-07-2015
Ilustracja do informacji: Przystanek Starostwo
8 lipca 2015 z wicestarostą Małgorzatą Issel spotkali się uczestnicy XVII Raciborskiego Rajdu Rowerowego Środowisk Trzeźwościowych Dookoła Polski. Żary były przystankiem na liczącej blisko 3200 kilometrów trasie rajdu, odbywałącego się w dniach 1 lipca - 8 sierpnia. Obok propagowania zdrowego, trzeźwego i wolnego od uzależnień stylu życia, celem rajdu jest również upowszechnianie turystyki rowerowej, a także poznawanie walorów przyrodniczych i piękna naszego kraju. Na ręce komandora rajdu Mariana Banasia, wicestarosta wręczyła wszystkim drobne upominki życząc szerokiej drogi i wiatru w plecy. Po noclegu w Ośrodku dla Dzieci z Wadami Słuchu i Mowy w Żarach, rowerzyści ruszyli na północ, w kierunku Bałtyku.
czytaj dalej

Olimpiada radości

 • 02-07-2015
Ilustracja do informacji: Olimpiada radości
27 czerwca 2015 Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych "Radość Życia" zorganizowało na terenie swojej siedziby - budynku MOPS przy ul. Bohaterów Getta 19 w Żarach, "Integracyjną Olimpiadę Radości na Powitanie Lata". Impreza rozpoczęła się "dziesięciobojem sportowym". Wśród konkurencji było m.in. strzelanie do celu z wiatrówki, strzelanie do bramki, przebieranie grochu z fasolą, picie wody z cytryną, rzuty woreczkami, bieg z przeszkodami, rozpoznawanie zapachów, slalom z jajkiem.
Wśród licznych atrakcji był również grill, słodki poczęstunek, konkurs rysunkowy, występy wokalne, występ grupy teatralnej Stowarzyszenia "Trzy Trzmiele". Uczestnicy otrzymali od organizatorów oryginalne medale i upominki. Wszyscy uczestnicy, starsi i młodsi, pełnosprawni i niepełnosprawni, świetnie się bawili.
Imprezę dofinansował Powiat Żarski.
czytaj dalej
 • Baner: Powiatowy Urząd Pracy w Żarach
 • Baner: Komenda Powiatowa PSP w Żarach
 • Baner: Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Żarach
 • Baner: Szpital na Wyspie
 • Baner: Związek Powiatów Polskich
 • Baner: lubuskie.pl
Wtyczka Facebook