.

Wydarzenia

Dzień Żołnierza w Żarach

 • 16-08-2016
Ilustracja do informacji: Dzień Żołnierza w Żarach
15 sierpnia 2016 w Żarach odbyły się obchody Dnia Żolnierza i 96. rocznicy Bitwy Warszawskiej. Rozpoczęły się mszą św. w intencji żołnierzy i Wojska Polskiego. Następnie na placu przy kościele pw. św. Józefa Oblubieńca złożono kwiaty i wieńce oraz zapalono znicze przed Pomnikiem Żołnierza Polskiego. W imieniu samorządu Powiatu Żarskiego kwiaty złożyła wicestarosta Małgorzata Issel. Znicze zapalono również przy grobach żołnierzy na cmentarzu komunalnym oraz przy ul. Domańskiego.
czytaj dalej

Nowoczesny laparoskop w powiatowym szpitalu

 • 11-08-2016
Ilustracja do informacji: Nowoczesny laparoskop w powiatowym szpitalu
10 sierpnia 2016 Zarząd Powiatu Żarskiego przy udziale Zarządu Spółki i Rady Nadzorczej, oficjalnie przekazał powiatowemu Szpitalowi Na Wyspie nowoczesny laparoskop, który będzie wykorzystywany na ginekologicznym bloku operacyjnym. Urządzenie nie tylko pozwoli rozszerzyć wachlarz świadczonych przez szpital usług, ale przede wszystkim skróci czas pobytu operowanych pacjentek, zapewni im bezpieczeństwo oraz usprawni pracę personelowi medycznemu. Koszt zakupu laparoskopu wraz z osprzętem w kwocie 200 000 zł w całości sfinansował Powiat Żarski.
czytaj dalej

Święto Policji w Żarach

 • 08-08-2016
Ilustracja do informacji: Święto Policji w Żarach
5 sierpnia 2016 w sali konferencyjnej żarskiego ratusza odbyły się powiatowe obchody Święta Policji. W imieniu samorządu Powiatu Żarskiego życzenia wszystkim policjantom na ręce komendanta powiatowego Macieja Sałka złożyła wicestarosta Małgorzata Issel. W imieniu starosty Janusza Dudojcia wicestarosta wręczyła wyróżnionym funkcjonariuszom Nagrody Starosty Żarskiego. Otrzymali je: asp. szt. Paweł Pużak, kom. Dariusz Nowacki, sierż. Daniel Kłos, sierż. szt. Michał Talaga, podinsp. Sebastian Wojciechowski (wszyscy z Komendy Powiatowej Policji w Żarach) oraz asp. szt. Andrzej Lech z Komisariatu Policji w Lubsku.
czytaj dalej

Remont dachu "Samochodówki"

 • 20-07-2016
Ilustracja do informacji: Remont dachu "Samochodówki"
7 lipca 2016 rozpoczęliśmy remont dachów budynku Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego przy ulicy 9 Maja 9 w Żarach (dawna samochodówka).
Zakres prac obejmuje:
- Wymianę pokrycia dachu i uszkodzonych elementów konstrukcji
- oczyszczenie i naprawę elementów architektonicznych zamontowanych na dachu (szpice wieńczące szczyty dachów, kopuły wieżyczek, pozostałe elementy ozdobne, np. zegar na wieży)
- wymianę rynien rur spustowych i instalacji odgromowej,
- zakres prac obejmuje również naprawę zegara na wieży i innych ozdobnych elementów architektonicznych.
czytaj dalej

Pieniądze na czytelnictwo

 • 12-07-2016
Ilustracja do informacji: Pieniądze na czytelnictwo
Powiat Żarski otrzymał wsparcie finansowe w ramach „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa”, dotyczącego wspierania w latach 2016-2020 organów prowadzących szkoły oraz biblioteki pedagogiczne w zakresie rozwijania zainteresowań uczniów przez promocję
i wspieranie czytelnictwa dzieci i młodzieży, w tym zakup nowości wydawniczych”– Priorytet 3
, realizowanego w roku 2016.
 
Wsparcie finansowe otrzymały następujące szkoły:
 
 
Lp.
Nazwa szkoły
Kwota
1.
Zespół Szkół Ogólnokształcących w Żarach
12.000,00
2.
Zespół Szkół Specjalnych w Żarach
4.000,00
 
czytaj dalej

Szpital w Lubsku zmieni oblicze

 • 08-07-2016
Ilustracja do informacji: Szpital w Lubsku zmieni oblicze
8 lipca 2016 w Starostwie Powiatowym w Żarach podpisano umowę z wykonawcą robót budowlanych dotyczących modernizacji budynku filii "Szpitala na Wyspie" w Lubsku. Zakres prac obejmie termomodernizację budynku, wymianę przyłącza wodociągowego oraz przebudowę pomieszczeń piwnicy. Umowę z wykonawcą - spółką Malbud z Sulechowa podpisali w imieniu powiatu: starosta Janusz Dudojć, członek Zarządu Powiatu Marek Femlak i Anna Balcewicz w zastępstwie Skarbnika Powiatu. Koszt remontu to kwota 999.999 zł. Prace mają się zakończyć 30 października 2016 roku.
czytaj dalej

Młodzież z trzech krajów gościła w starostwie

 • 07-07-2016
Ilustracja do informacji: Młodzież z trzech krajów gościła w starostwie
7 lipca 2016 żarskie starostwo odwiedziła 37-osobowa grupa uczestników polsko-niemiecko-ukraińskiej wymiany młodzieży pod hasłem "Po trzech stronach obiektywu - międzynarodowe kręcenie", której organizatorem jest Ochotniczy Hufiec Pracy w Żarach. Młodzież spotkała się ze starostą Januszem Dudojciem, który odpowiadał na pytania dotyczące powiatu i funkcjonowania urzędu. Jedną z atrakcji tygodniowego pobytu młodzieży w Żarach będzie - ufundowana przez Starostwo Powiatowe - wycieczka do Parku Mużakowskiego i na ścieżkę geoturystyczną "Dawna kopalnia Babina".
czytaj dalej

XIX sesja Rady Powiatu Żarskiego

 • 01-07-2016
Ilustracja do informacji: XIX sesja Rady Powiatu Żarskiego
30 czerwca 2016 w Starostwie Powiatowym w Żarach odbyła się XIX sesja Rady Powiatu Żarskiego. Na sesję przybyli po raz kolejny wybrani w konkursie dyrektorzy szkół: Robert Nowaczyński, dyrektor Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Żarach; Krzysztof Neska, dyrektor Zespołu Szkół Ekonomicznych w Żarach oraz Alicja Czerniawska, dyrektor Zespołu Szkół Technicznych w Lubsku. Starosta Janusz Dudojć uroczyście wręczył uchwały o powierzeniu stanowiska dyrektora na kolejne 5 lat.
Radni wysłuchali sprawozdania Józefa Tarniowego, dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy w Żarach, na temat stanu bezrobocia w powiecie i podejmowanych działaniach w zakresie jego zmniejszania za rok 2015.
Podjęto między innymi uchwały w sprawie zmiany uchwały budżetowej Powiatu Żarskiego na 2016 r. oraz zmiany Wieloletniej Prognozy Finansowej Powiatu Żarskiego na lata 2016-2025. Uchwalono także nowy Statut Powiatu Żarskiego.
czytaj dalej

Turniej Domów Dziecka

 • 06-10-2016
Ilustracja do informacji: Turniej Domów Dziecka
20 maja 2016 w Lubsku odbył się V Wojewódzki Turniej Piłki Nożnej Domów Dziecka pod patronatem Starosty Powiatu Żarskiego Janusza Dudojcia.
czytaj dalej

Strażacy - ochotnicy rywalizowali w Lubsku

 • 13-06-2016
Ilustracja do informacji: Strażacy - ochotnicy rywalizowali w Lubsku
12 czerwca 2016 na Stadionie Miejskim w Lubsku odbyły się XVIII Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu Powiatu Żarskiego.
W rywalizacji udział wzięło 26 drużyn OSP, w tym 15 drużyn młodzieżowych. Drużyny seniorów walczyły w kilku konkurencjach, m.in. w sztafecie, ćwiczeniu bojowym, natomiast w kategorii młodzieżowej zawody zostały rozegrane według regulaminu CTIF.
 
Klasyfikacja generalnej Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych dziewcząt
I miejsce - Tuplice
II miejsce - Żary-Kunice
III miejsce - Sieniawa Żarska
 
Klasyfikacja generalnej Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych chłopców
I miejsce - Bieniów
II miejsce - Brody
III miejsce - Jasień
 
Klasyfikacja generalna kobiet
I miejsce - Lubanice
II miejsce - Złotnik
III miejsce - Żary-Kunice
 
Klasyfikacja generalna mężczyzn
I miejsce - Sieniawa Żarska
II miejsce - Przewóz
III miejsce - Tuplice
 
Puchar Przechodni Starosty Żarskiego dla najlepszej jednostki OSP w powiecie otrzymała OSP Żary - Kunice.
 
Najlepsze drużyny otrzymały puchary, dyplomy okolicznościowe oraz nagrody ufundowane przez Starostę Żarskiego, Nadleśnictwo Lubsko, Nadleśnictwo Lipinki, Spółkę Linstal w Jasieniu, Spółkę Saint Gobbain Sekurit HanGlas Polska, Fabrykę Konstrukcji Stalowych i Maszyn Spomasz w Żarach oraz Zarząd Oddziału Powiatowego ZOSP RP. Jak co roku, startujące w zawodach drużyny młodzieżowe otrzymały słodki upominek od Anny i Eugeniusza Ślawskich.
 
czytaj dalej

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

76Galeria zdjęć: 2016 06 12 - Lubsko - Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze

 • Baner: Powiatowy Urząd Pracy w Żarach
 • Baner: Komenda Powiatowa PSP w Żarach
 • Baner: Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Żarach
 • Baner: Szpital na Wyspie
 • Baner: Związek Powiatów Polskich
 • Baner: lubuskie.pl
Wtyczka Facebook