.

Wydarzenia

70 lat Koła Łowieckiego "Cietrzew"

 • 11-05-2016
Ilustracja do informacji: 70 lat Koła Łowieckiego "Cietrzew"
2 maja 2016 w Żarach myśliwi zrzeszeni w Kole Łowieckim "Cietrzew" obchodzili jubileusz 70-lecia Koła. W uroczystościach z tej okazji wzięli również udział zaproszeni goście. Samorząd Powiatu Żarskiego reprezentowali: starosta Janusz Dudojć i wicestarosta Małgorzata Issel. Starosta składając życzenia i gratulacje z uznaniem wspomniał o pielęgnowaniu wielowiekowych tradycji myśliwskich i kultywowaniu języka, obrzedów i zwyczajów będących elementem polskiej kultury przekazywanej z pokolenia na pokolenie.
czytaj dalej

XVII sesja Rady Powiatu Żarskiego

 • 27-04-2016
Ilustracja do informacji: XVII sesja Rady Powiatu Żarskiego
26 kwietnia 2016 w Starostwie Powiatowym w Żarach odbyła się XVII sesja Rady Powiatu Żarskiego.
Swój jubileusz 50-lecia pracy zawodowej obchodził - wciąż aktywny zawodowo - lek. med. Jan Strzemecki. Zaproszonemu na sesję jubilatowi złożono gratulacje, życzenia oraz podziękowania za wkład w rozwój służby zdrowia na Ziemi Żarskiej. Podziękowania od samorządowców otrzymała również Janina Kolasa - dotychczasowa szefowa żarskiego koła diabetyków. Doceniona została jej wieloletnia praca na rzecz osób dotkniętych cukrzycą.
Radni podjęli uchwały w sprawie zawarcia porozumień pomiędzy powiatem a Gminą Lubsko dotyczących realizacji inwestycji na terenie gminy. Dokonano zmian w budżecie powiatu oraz w Wieloletniej Prognozie Finansowej.
Lucyna Hoffmann-Czyżyk, dyrektor Zespołu Poradni Psychologiczno-Pedagogicznych Powiatu Żarskiego, poinformowała radnych o bieżącej działalności poradni.
czytaj dalej

Wicewojewoda w Powiecie Żarskim

 • 22-04-2016
Ilustracja do informacji: Wicewojewoda w Powiecie Żarskim
21 kwietnia 2016 - na zaproszenie starosty Janusza Dudojcia - w starostwie gościł wicewojewoda lubuski Robert Paluch. Rozmawiano między innymi o bezpieczeństwie na przejściu granicznym w Olszynie. Poruszono temat warunków, w jakich pracują strażacy. Wojewoda poinformował, że zaplanowano inwestycje w 4 komendach w województwie i zapewnił, że budowa nowej siedziby Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Żarach jest już zatwierdzona. Rozmawiano także o rozbudowie Szpitala na Wyspie oraz niedokończonej modernizacji przebiegającej przez powiat drogi nr 18.
czytaj dalej

W trosce o nasze bezpieczeństwo

 • 22-04-2016
Ilustracja do informacji: W trosce o nasze bezpieczeństwo
21 kwietnia 2016 w Starostwie Powiatowym w Żarach obradowała komisja konkursowa powiatowych eliminacji XVIII Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla Dzieci i Młodzieży "W trosce o nasze bezpieczeństwo".
Komisja pod przewodnictwem wicestarosty Małgorzaty Issel dokonała oceny zgłoszonych prac i wybrała te, które wezmą udział w etapie wojewódzkim.
czytaj dalej

Dycha po Żarach - impreza dla biegaczy

 • 19-04-2016
Ilustracja do informacji: Dycha po Żarach - impreza dla biegaczy
17 kwietnia 2016 w Żarach odbyła się druga edycja biegu ulicznego "Dycha po Żarach", w której wzięło udział przeszło 600 uczestników. W tym roku po raz pierwszy odbył się bieg dla dzieci. Wśród sponsorów imprezy znalazło się Starostwo Powiatowe w Żarach.
czytaj dalej

71. rocznica Forsowania Nysy Łużyckiej

 • 18-04-2016
Ilustracja do informacji: 71. rocznica Forsowania Nysy Łużyckiej
15 kwietnia 2016 w Przewozie odbyły się obchody 71. rocznicy walk II Armii Wojska Polskiego i I Korpusu Pancernego na Łużycach w 1945 roku. Uroczystości rozpoczęły się przy pomniku poległych żołnierzy 27 Pułku Piechoty. Przeprowadzono Apel Pamięci z udziałem Kompanii Honorowej 10. Brygady Kawalerii Pancernej im. gen. broni Stanisława Maczka. Wieńce i kwiaty pod pomnikiem złożyły delegacje władz samorządowych, służb mundurowych, kombatantów i organizacji licznie przybyłych na doroczne obchody. Wieniec w imieniu samorządu powiatu żarskiego złożyli: Helena Sagasz - przewodnicząca Rady Powiatu, Małgorzata Issel - wicestarosta i Tomasz Czajkowski, radny Rady Powiatu. Kolejnym pubktem obchodów był przemarsz nad Nysę Łużycką i symboliczne wrzucenie kwiatów do rzeki. Tam też na wszystkich przybyłych czekał poczęstunek.
czytaj dalej

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

29Galeria zdjęć: 2016 04 15 - Przewóz - 71. rocznica Forsowania Nysy

Tydzień Zdrowia w Ceramiku

 • 28-04-2016
Ilustracja do informacji: Tydzień Zdrowia w Ceramiku
Od 11 do 15 kwietnia 2016 w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Żarach odbył się - organizowany już po raz czwarty - Tydzień Zdrowia. Przedsięwzięcie skierowane było do uczniów i pracowników ZSOiT, a także wszystkich szkół ponadgimnazjalnych Powiatu Żarskiego. W podsumowaniu Tygodnia Zdrowia  uczestniczyło 8 szkół - ZSOiT, I LO im. B. Prusa, KLO, SLO, ZSE, OHP, OWSiM, ZST. Każdą szkołę reprezentowało po 4 uczniów wraz z opiekunami. Uczestniczyli oni w prelekcji: „Profilaktyka cukrzycy” prowadzonej przez dietetyka Natur House oraz międzyszkolnych konkursach o zdrowym odżywianiu.
Przeprowadzono konkurs umiejętności kulinarnych „Kanapka Bystrzaka”, konkurs „Czy wiesz co jesz – rozpoznawanie produktów zbożowych” oraz „Quiz wiedzy o żywieniu i żywności”. Pierwsze miejsce zajął Zespół Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Żarach.
W ciągu całego tygodnia uczniowie Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych przygotowywali potrawy na stragan ze zdrową żywnością i częstowali nimi wszystkich uczniów i pracowników szkoły. Były to: szaszłyki z warzyw i owoców, owsianka i placuszki owsiane, świeżo sporządzane soki i koktajle z warzyw i owoców oraz kanapki.
czytaj dalej

Tydzień aktywności w Lubsku

 • 15-04-2016
Ilustracja do informacji: Tydzień aktywności w Lubsku
Od 4 do 8 kwietnia 2016 w Zespole Szkół Technicznych w Lubsku trwał tydzień aktywności fizycznej i zdrowotnej.
Z tej okazji zorganizowano Szkolny Konkurs Zdrowego Stylu Życia skierowany do uczniów klas I-III. Odbył się rajd rowerowy do Proszowa, w którym uczesniczyli uczniowie i nauczyciele ZST. Inną formą aktywności było chodzenie z kijkami nad zalew w Lubsku (uczestniczkami były uczennice klas I i II). W holu szkoły zorganizowano degustacje zdrowej żywności. Zorganizowano również Powiatowy Konkurs Zdrowego Stylu Życia "Najwięcej witaminy mają kiwi i cytryny". Konkurs skierowany był do młodzieży gimnazjalnej i ponadgimnazjalnej. Podzielony został na 4 kategorie: piosenka, surówka/eliksir zdrowia, plakat oraz test wiedzy.
czytaj dalej

Sztafety powiatowe w Górce

 • 11-04-2016
Ilustracja do informacji: Sztafety powiatowe w Górce
8 kwietnia 2016 już po raz kolejny w miejscowości Górka w gminie Lipinki Łużyckie zorganizowano powiatowe sztafetowe biegi przełajowe, w których wystartowali uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.
 
czytaj dalej

Drugi dzień targów z akcentem na pracę

 • 08-04-2016
Ilustracja do informacji: Drugi dzień targów z akcentem na pracę
8 kwietnia 2016 w Powiatowym Centrum Sportu w Żarach odbył się drugi - ostatni dzień Targów Edukacji i Pracy. Uczniowie szkół ponadgimnazjalnych mogli zapoznać się z ofertą wyższych uczelni. Swoje stoiska na targach miało też kilkadziesiąt firm i instytucji działajacych na rynku lokalnym. O możliwościach zatrudnienia mogli dowiedzieć się nie tylko uczniowie, ale i wszyscy poszukujacy pracy.
czytaj dalej

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

28Galeria zdjęć: 2016 04 08 - Żary - Targi Edukacji i Pracy

 • Baner: Powiatowy Urząd Pracy w Żarach
 • Baner: Komenda Powiatowa PSP w Żarach
 • Baner: Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Żarach
 • Baner: Szpital na Wyspie
 • Baner: Związek Powiatów Polskich
 • Baner: lubuskie.pl
Wtyczka Facebook