Wydarzenia

Sportowy sukces! Powiat Żarski najlepszy w Lubuskiej Olimpiadzie Młodzieży!

 • 23-10-2017
Ilustracja do informacji: Sportowy sukces! Powiat Żarski najlepszy w Lubuskiej Olimpiadzie Młodzieży!
20 października 2017 r. w hali sportowej przy Szkole Podstawowej w Lipkach Wielkich odbyło się uroczyste podsumowanie Lubuskiej Olimpiady Młodzieży 2016/2017. W klasyfikacji generalnej powiatów zwyciężył Powiat Żarski, wyprzedzając Powiat Zielonogórski (grodzki) oraz Powiat Gorzowski (grodzki). Puchar, medal i dyplom odebrał Starosta Żarski Janusz Dudojć w towarzystwie Marka Bobka i Roberta Kaszubskiego - koordynatorów Powiatowej Olimpiady Młodzieży. 
 
Świętując kolejny sukces Powiatu Żarskiego w sportowym współzawodnictwie dzieci i młodzieży, pragniemy serdecznie podziękować Panu Markowi Bobkowi oraz Panu Robertowi Kaszubskiemu za wieloletnią pracę trenerską oraz za trud i zaangażowanie włożone w organizację zawodów sportowych w ramach Powiatowych Olimpiad Młodzieży.
 
Klasyfikacja generalna gimnazjów:
II miejsce - Gimnazjum nr 3 Żary
 
Klasyfikacja generalna miast:
III miejsce - Żary
czytaj dalej

Droga powiatowa Strzeszowice - Jędrzychowice zyskuje nowe oblicze!

 • 19-10-2017
Ilustracja do informacji: Droga powiatowa Strzeszowice - Jędrzychowice zyskuje nowe oblicze!
Trwają zaawansowane prace związane z przebudową drogi na odcinku Strzeszowice – Jędrzychowice. Długość remontowanego odcinka wynosi 3 km 215 m. Zakres prac obejmuje m.in.:
- przebudowę i rozbudowę jezdni,
- przebudowę skrzyżowań z drogą gminną w miejscowości Jędrzychowice,
- przebudowę zjazdów do posesji i na drogi wewnętrzne,
- przebudowę i remont chodników w terenie zabudowanym,
- przebudowę poboczy drogi,
- wykonanie odwodnienia drogi,
- przebudowę przepustów pod drogą
- wycinkę kolidujących drzew i krzewów.

Wykonawcą robót jest BUDIMEX S.A. z Warszawy
Koszt przebudowy drogi wyniesie 1 995 795,00  zł.
Powiat Żarski otrzymał na ten cel dofinansowanie w wysokości 1 085 297,00 zł z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich
 
Przewidywany termin zakończenia prac: 30 października 2017r.
czytaj dalej

Umowa podpisana! Powstanie dodatkowy odcinek ścieżki pieszo-rowerowej nad Zalewem "Karaś" w Lubsku

 • 19-10-2017
Ilustracja do informacji: Umowa podpisana! Powstanie dodatkowy odcinek ścieżki pieszo-rowerowej nad Zalewem "Karaś" w Lubsku
19 października 2017 r. Starosta Żarski Janusz Dudojć oraz Łukasz Biedziuk – właściciel Zakładu Remontowo-Budowlanego BRUK-BUD podpisali umowę na wybudowanie dodatkowego odcinka ścieżki pieszo-rowerowej nad zalewem „Karaś” w Lubsku w ramach projektu pn. „Przygoda z Nysą – zagospodarowanie turystyczne pogranicza polsko-niemieckiego – etap IV”
W ramach podpisanej umowy wykonane zostaną m.in.: kolejne 453 m ścieżki pieszo-rowerowej o szerokości 3 metrów, oświetleniowa kanalizacja kablowa, dojścia do pomostów widokowych oraz elementy małej architektury, w tym ławki i kosze na śmieci.
 
Dzisiejsze podpisanie umowy zwiastuje dalsze inwestycje Powiatu Żarskiego w poprawę dostępności oraz jakości bazy turystyczno-wypoczynkowej nad zalewem „Karaś” w Lubsku.  Obecnie trwają intensywne i zaawansowane prace związane z wybudowaniem ponad półtorakilometrowego odcinka ścieżki pieszo-rowerowej biegnącej wokół zalewu „Karaś” wraz z nowoczesną infrastrukturą z miejscami do odpoczynku. Dzięki sprawnym działaniom Wykonawcy i zaangażowaniu wielu osób, już niedługo mieszkańcy Powiatu Żarskiego będą mogli korzystać z  molo widokowego, jedenastu pomostów rekreacyjnych umożliwiających łowienie ryb oraz wejście i zejście dla osób korzystających z kajaków i rowerów wodnych, dwóch zadaszonych altan ze stołami i ławkami oraz z dwudziestu ławek parkowych ze stojakami na rowery. Zalew „Karaś” w Lubsku, perełka Powiatu Żarskiego, pięknieje z każdym dniem, co powinno cieszyć nie tylko amatorów spacerów i aktywnego wypoczynku.
 
Termin wykonania dodatkowego odcinka ścieżki pieszo-rowerowej: 31 grudnia 2017 r.
Koszt inwestycji: 520 tys. zł.
czytaj dalej

Nagrody dla pedagogów. Starosta Żarski Janusz Dudojć uhonorował Dyrektorów

 • 17-10-2017
Ilustracja do informacji: Nagrody dla pedagogów. Starosta Żarski Janusz Dudojć uhonorował Dyrektorów
17 października 2017 r. w siedzibie Starostwa Powiatowego w Żarach zorganizowano powiatowe obchody Dnia Edukacji Narodowej. Z tej okazji wręczono nagrody Starosty Żarskiego. Wyróżnienia Dyrektorom przekazał Starosta Żarski Janusz Dudojć w asyście Wicestarosty Małgorzaty Issel. Czerwone róże wręczał nagrodzonym członek Zarządu Powiatu Żarskiego Edward Skobelski. W spotkaniu uczestniczyli również: Sekretarz Powiatu Agnieszka Domaradzka,  Skarbnik Powiatu Eliza Siemianowska oraz Naczelnik Wydziału Edukacji i Zdrowia Bartłomiej Kubiak.
 
Z finansowych wyróżnień ucieszyło się dziesięcioro dyrektorów szkół i placówek oświatowych podległych Powiatowi Żarskiemu. Nagrody Starosty Żarskiego otrzymali:
Arleta Śniatecka – dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Żarach
Magdalena Gruca - dyrektor Zespołu Szkół Specjalnych w Żarach
Ewa Styś - dyrektor Zespołu Szkół Budowlanych w Żarach
Robert Nowaczyński - dyrektor Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Żarach
Krzysztof Neska - dyrektor Zespołu Szkół Ekonomicznych w Żarach
Jerzy Kowalczyk - dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Żarach
Elżbieta Maćko - dyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Lubsku
Gabriela Fiedler dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Ekonomicznych w Lubsku
Alicja Czerniawska – dyrektor Zespołu Szkół Technicznych w Lubsku
Lucyna Hoffmann – Czyżyk – dyrektor Zespołu Poradni Psychologiczno-Pedagogicznych Powiatu Żarskiego w Żarach 
czytaj dalej

Uroczyste obchody 15-lecia powiatowego Szpitala Na Wyspie w Żarach

 • 17-10-2017
Ilustracja do informacji: Uroczyste obchody 15-lecia powiatowego Szpitala Na Wyspie w Żarach
13 października 2017 r., w restauracji Hotelu Chopin w Żarach,  powiatowy Szpital Na Wyspie uroczyście obchodził 15-lecie swojego istnienia. Na zaproszenie prezes szpitala – Pani Jolanty Dankiewicz odpowiedzieli m.in.  Starosta Żarski Janusz Dudojć, Wicestarosta Małgorzata Issel, członek Zarządu Powiatu Żarskiego – Edward Skobelski, a także personel oraz przyjaciele szpitala.
 
Podczas uroczystości nie zabrakło podziękowań za trud włożony w pracę na rzecz rozwoju szpitala oraz za  zaangażowanie w opiekę nad pacjentami. Następnie Starosta Janusz Dudojć wręczył, zasłużonym pracownikom medycznym powiatowego Szpitala Na Wyspie, odznaczenia honorowe " Za Zasługi dla Ochrony Zdrowia".
 
Szpital pod nazwą Szpital Na Wyspie Sp. z o.o. rozpoczął działalność w kwietniu 2002 r., w ramach spółki powołanej przez Powiat Żarski, w celu prowadzenia szpitala po zadłużonym samodzielnym publicznym zakładzie opieki zdrowotnej. Podstawowym zadaniem postawionym przez Powiat przed Spółką było zbilansowanie kosztów z przychodami, poprzez przeprowadzenie głębokiej restrukturyzacji szpitala. Zadanie została z powodzeniem zrealizowane.
 
Obecnie Szpital Na Wsypie w Żarach jest jednym z 11 szpitali powiatowych, które znalazły się w tzw. sieci szpitali, dzięki czemu od 1 października 2017 r. - przez kolejne 4 lata -  będzie miał zapewnione budżetowe finansowanie świadczeń medycznych z Narodowego Funduszu Zdrowia.
czytaj dalej

Powiatowy Szpital Na Wyspie ma 15 lat!

 • 13-10-2017
Ilustracja do informacji: Powiatowy Szpital Na Wyspie ma 15 lat!
Szpital Na Wyspie Sp. z o.o. rozpoczął swoją działalność w kwietniu 2002 r., w ramach spółki powołanej przez Powiat Żarski w celu prowadzenia szpitala po zadłużonym samodzielnym publicznym zakładzie opieki zdrowotnej.
 
Zapraszamy na film, który powstał z okazji 15-lecia spółki. (oglądaj teraz)
czytaj dalej

Podpisanie porozumienia o współpracy 34. Brygady Kawalerii Pancernej im. Hetmana Wielkiego Koronnego Jana Zamoyskiego z Powiatem Żarskim

 • 12-10-2017
Ilustracja do informacji: Podpisanie porozumienia o współpracy 34. Brygady Kawalerii Pancernej im. Hetmana Wielkiego Koronnego Jana Zamoyskiego z Powiatem Żarskim
12 października 2017 r. podpisano porozumienie pomiędzy 34. Brygadą Kawalerii Pancernej im. Hetmana Wielkiego Koronnego Jana Zamoyskiego a Powiatem Żarskim o współpracy na rzecz obronności państwa, wychowania patriotycznego młodego pokolenia Polaków, ze szczególnym uwzględnieniem popularyzacji historii i tradycji.
Porozumienie zostało podpisane przez Wicestarostę Małgorzatę Issel, reprezentującą Powiat Żarski i Dowódcę 34. Brygady Kawalerii Pancernej płk dypl. Dariusza Lewandowskiego.
czytaj dalej

Nowy rok szkolny – nowe perspektywy dla uczniów i nauczycieli szkół Powiatu Żarskiego

 • 06-10-2017
Ilustracja do informacji: Nowy rok szkolny – nowe perspektywy dla uczniów i nauczycieli szkół Powiatu Żarskiego
Od 2016 roku w Powiecie Żarskim realizowany jest projekt „Modernizacji kształcenia zawodowego w Powiecie Żarskim”. Program potrwa 6 lat, a jego wartość to około 24 miliony złotych. Projektem zostanie objętych 2300 uczniów, którzy dostaną możliwość uczestniczenia w szkoleniach, kursach, stażach oraz praktykach zawodowych. 78 nauczycieli szkół Powiatu Żarskiego skorzysta z atrakcyjnych form doskonalenia.
 
Oferta bezpłatnego wsparcia doskonalenia nauczycieli kształcenia zawodowego w 2017 r.
 
Szkolenia dla nauczycieli:
- Programowanie obrabiarek sterowanych numerycznie,
- Kurs dla kandydatów na instruktorów nauki jazdy,
- Kurs obsługi programu AUTOCAD,
- Instruktor nauki jazdy kategorii T,
- Menedżer gastronomii,
- Kurs lutowania lutem twardy,
- Kurs montażu pomp ciepła,
- Kurs termowizja w budownictwie.
 
Studia podyplomowe:
- Elektrotechnik i elektronik,
- Doradztwo zawodowe,
-  Meneger Turystyki Uzdrowiskowej SPA Wellness,
- Kardy i płace w prawie i praktyce.
 
W roku szkolnym 2017/2018 ok. 90 uczniów skorzysta z dodatkowych kursów przeprowadzonych w ramach projektu „Modernizacji kształcenia zawodowego w Powiecie Żarskim”.
 
Dodatkowe bezpłatne zajęcia dla uczniów:
- Kurs lutowanie twarde – 47 uczniów,
- Kurs spawa TIG – 6 uczniów,
- Kurs spawania Plazma – 10 osób,
- Kurs spawania MIG – 10 uczniów,
- Kurs spawania MAG – 4 osób,
- Kurs prawa jazdy B – 10 osób.
 
Kształcenie zawodowe uczniów i doskonalenie zawodowe nauczycieli na Uniwersytecie Zielonogórskim
- Kurs projektowania terenów zieleni z wykorzystaniem technik CAD,
- Kurs procesy logistyczne w systemie informatycznym klasy ERP.
 
 
czytaj dalej

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

Rozpoczęcie V edycji kursów zawodowych w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Żarach

 • 06-10-2017
Ilustracja do informacji: Rozpoczęcie V edycji kursów zawodowych w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Żarach
3  października 2017 r. Starosta Żarski Janusz Dudojć wziął udział w rozpoczęciu V edycji kursów zawodowych organizowanych przez Stowarzyszenie Edukacja i Technika, działające przy Centrum Kształcenia Zawodowego w Żarach. Kursy będą się odbywały w ramach projektu  „Modernizacja szkolnictwa zawodowego w Powiecie Żarskim” 
 
W skład kursów, w których uczestniczy ok. 100 uczniów ze szkół ponadgimnazjalnych Powiatu Żarskiego wchodzą m.in.: kursy spawania metodą MAG, MIG, TIG , cięcie plazmą, prawo jazdy kat B  oraz  lutowanie lutem twardym. Kursy będą trwały  ok. 1,5 miesiąca. Po zakończeniu każdy uczestnik otrzyma certyfikat ukończenia kursu. Kolejna edycja kursów o tej samej tematyce planowana  jest na druga połowę listopada br.
czytaj dalej

Spotkanie Seniorów z Lubskiego Klubu Seniora ze Starostą Żarskim Januszem Dudojciem

 • 05-10-2017
Ilustracja do informacji: Spotkanie Seniorów z Lubskiego Klubu Seniora ze Starostą Żarskim Januszem Dudojciem
4 października 2017 r. Starosta Żarski Janusz Dudojć spotkał się z Seniorami z Klubu Seniora działającego przy Lubskim Domu Kultury. Spotkanie stanowiło jedno z cyklu wydarzeń w ramach obchodów Dni Seniora 2017, które co rocznie organizowane są na przełomie września i października z okazji Międzynarodowego Dnia Osób Starszych.
 
Starosta Żarski Janusz Dudojć, w imieniu Zarządu i Rady Powiatu Żarskiego, przekazał seniorom kosz pełen słodkości oraz życzenia długich lat życia w dobrym zdrowiu, pogody ducha, satysfakcji i spełnienia wszystkich marzeń. Starosta podkreślił, iż Dzień Seniora to szczególne święto ludzi starszych, którym należy się szacunek i uznanie za bezinteresowną miłość i mądrość, jakimi obdarowują młodsze pokolenia.
 
Lubski Klub Seniora powstał z inicjatywy Lecha Krychowskiego w maju 2004 r. Aktualnie Klub zrzesza około 80 członków. Przy Klubie działa chór, kabaret „Zośka” oraz grupa recytatorska. Seniorzy układają własne piosenki, piszą wiersze i występują publicznie, np. podczas Powiatowego Dnia Zdrowia.
czytaj dalej
 • Baner: Powiatowy Urząd Pracy w Żarach
 • Baner: Komenda Powiatowa PSP w Żarach
 • Baner: Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Żarach
 • Baner: Szpital na Wyspie
 • Baner: Związek Powiatów Polskich
 • Baner: lubuskie.pl
.
Baner: strona główna 1Baner: główna 2Baner: główna 4Baner: główna 5