Wydarzenia

Uroczyste obchody 25-lecia parafii pw. Józefa Oblubieńca w Żarach oraz 40 rocznicy świeceń kapłańskich ks. kan. Stanisława Pojnara

 • 06-06-2017
Ilustracja do informacji: Uroczyste obchody 25-lecia parafii pw. Józefa Oblubieńca w Żarach oraz 40 rocznicy świeceń kapłańskich ks. kan. Stanisława Pojnara
3 czerwca 2017 r. odbyła się uroczysta Msza Św. z okazji 25-lecia parafii pw. św. Józefa Oblubieńca NMP w Żarach oraz 40 rocznicy święceń kapłańskich księdza kanonika Stanisława Pojnara. Na uroczystości Powiat Żarski reprezentowali Wicestarosta Małgorzata Issel i Przewodnicząca Rady Powiatu Żarskiego Helena Sagasz.

Dopóki walczysz - jesteś zwycięzcą!

 • 06-06-2017
Ilustracja do informacji: Dopóki walczysz - jesteś zwycięzcą!
„Dopóki walczysz – jesteś zwycięzcą” – to tegoroczne hasło promujące politykę antynowotworową na terenie Powiatu Żarskiego.
3 czerwca 2017 r., w trakcie Dni Lubska, Klub Amazonek zorganizował akcję profilaktyczną promującą zdrowie i politykę antynowotworową.
Amazonki udzielały wszelkich informacji na temat sposobu samokontroli piersi, wręczały materiały dotyczące miejsc wykonywania badań profilaktycznych oraz aktywności stowarzyszeń zajmujących się problematyką nowotworową. Zainteresowani, oprócz informacji dotyczących profilaktyki raka piersi, mogli podjąć próbę badania piersi na specjalistycznym fantomie.
Każdy zainteresowany poza pakietem materiałów edukacyjnych otrzymywał pamiątkowe gadżety. Towarzysząca stoisku ścianka wspinaczkowa była symbolem hasła przewodniego Lubskiego Klubu Amazonek. Chętni mogli bezpłatnie spróbować swoich sił we wspinaczce, przełamując przy okazji lęki i słabości.
Patronat Honorowy nad wydarzeniem objął Janusz Dudojć – Starosta Żarski.
czytaj dalej

Dzień Dziecka na "Karasiu"

 • 05-06-2017
Ilustracja do informacji: Dzień Dziecka na "Karasiu"
3 czerwca 2017 r. nad zalewem "Karaś" w Lubsku odbyły się spławikowe zawody wędkarskie z okazji Dnia Dziecka. Patronat Honorowy nad zawodami objął Starosta Żarski Janusz Dudojć. Organizatorem imprezy był Zarząd Koła PZW nr 1 w Lubsku.
W zawodach uczestniczyło 28 zawodników w kategoriach wiekowych od 5 do 10 i od 11 do 15 lat.
 
Najlepsze wyniki uzyskali:
 
w kategorii 5-10 lat
1. Krzysztof Ksiuk - 1255 punktów
2. Nikodem Grzebyk - 765 pkt.
3. Maciej Zankowicz - 670 pkt.
 
w kategorii 11-15 lat
1. Oskar Bojkowski - 1495 pkt.
2. Aleksander Kiełek - 1445 pkt.
3. Jakub Kuźmiak - 975 pkt.
Specjalną nagrodę za największą rybę zawodów otrzymał Michał Mattya.
 
Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
czytaj dalej

Jubileusz 40-lecia Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Żarach

 • 02-06-2017
Ilustracja do informacji: Jubileusz 40-lecia Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Żarach
27 maja 2017 r. Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. Georga Philippa Telemanna w Żarach świętowała jubileusz 40-lecia swego istnienia. Na uroczystościach Powiat Żarski reprezentowali: Wicestarosta Małgorzata Issel, członek Zarządu Edward Skobelski oraz radny Rady Powiatu Żarskiego Roman Pogorzelec (były Burmistrz Miasta Żary). Zgromadzona publiczność wysłuchała Koncertu Galowego w wykonaniu uczniów – solistów, zespołu smyczkowego, Orkiestry Kameralnej i Chóru oraz absolwentów i nauczycieli szkoły.
Małgorzata Issel wręczyła,  w imieniu Starosty oraz Zarządu Powiatu Żarskiego, listy gratulacyjne oraz upominki wieloletnim, zasłużonym pracownikom Państwowej Szkoły Muzycznej.
 
 
 

Marzenia się spełniają! Powiatowy Szpital Na Wyspie rozbudowuje się

 • 02-06-2017
Ilustracja do informacji: Marzenia się spełniają! Powiatowy Szpital Na Wyspie rozbudowuje się
Rozbudowa powiatowego Szpitala Na Wyspie w Żarach jest powodem wielkiej radości Starosty Janusza Dudojcia, który podkreśla, że ziszcza się jego marzenie aby mieszkańcy Powiatu Żarskiego mieli zapewnioną opiekę zdrowotną na najwyższym poziomie. Zaawansowane prace, trwające na terenie szpitala, potwierdzają, że marzenia się spełniają, warto o nie walczyć i przekonywać do nich innych. Kiedy większość jednostek opieki zdrowotnej ma problemy to my w Żarach możemy poszczycić się największa inwestycją w ochronę zdrowia w historii całego powiatu.
Na parterze nowopowstałej części szpitala znajdzie się nowoczesne Centrum Diagnostyczne z laboratorium, pracowniami endoskopowymi, pracownią tomograficzną, pracownią RTG oraz apteką.
Na pierwszym piętrze zostaną ulokowane sale chorych oddziału dziecięcego wraz z gabinetem zabiegowym. Oddział dla najmłodszych pacjentów powiększy się o dodatkowe 12 miejsc. Pierwsze piętro pomieści również dodatkową salę operacyjna oraz pomieszczenie administracyjno – biurowe.
Na drugim piętrze znajdą się sale chorych ( z odrębnymi węzłami sanitarnymi) dla pacjentek położniczo – ginekologicznych ( 16 nowych miejsc). Będzie tu dodatkowa sala porodowa i sale zabiegowe.
Niewątpliwą atrakcja szpitala będzie atrium z pięknym, słonecznym placem zabaw dla dzieci. 
czytaj dalej

Dzień Dziecka w powiatowym Szpitalu Na Wyspie w Żarach

 • 01-06-2017
Ilustracja do informacji: Dzień Dziecka w powiatowym Szpitalu Na Wyspie w Żarach
1 czerwca obchodzimy Międzynarodowy Dzień Dziecka. Z tej okazji Starosta Żarski Janusz Dudojć oraz Wicestarosta Małgorzata Issel odwiedzili chore dzieci w powiatowym Szpitalu Na Wyspie Sp. z o.o. Każdy mały pacjent otrzymał upominek i życzenia szybkiego powrotu do zdrowia. Mali podopieczni Oddziału Dziecięcego będą mogli bawić się podarowanymi zabawkami, grami planszowymi i edukacyjnymi, a latem, gdy zostanie wybudowane atrium, z radością skorzystają z ogromnego domku – dodatkowego prezentu od Starosty.
Wszystkim Dzieciom, tym małym i dużym, życzymy radości, zdrowia, uśmiechu i spełnienia wszystkich marzeń.
czytaj dalej

Powiat Żarski rozpoczął renowację ogrodzenia przy budynku Szpitala i Domu Pomocy Społecznej w Lubsku

 • 31-05-2017
Ilustracja do informacji: Powiat Żarski rozpoczął renowację ogrodzenia przy budynku Szpitala i Domu Pomocy Społecznej w Lubsku
Rozpoczęła się przebudowa ogrodzenia terenu oraz rozbiórka budynku garażowego i gospodarczego przy budynku Szpitala i DPS w Lubsku.
Zakres robót:
- rozbiórka istniejącego budynku gospodarczego i garażowego,
- renowacja istniejącego ogrodzenia murowanego,
- montaż bramy ocynkowanej od ul. Pokoju na drodze wewnętrznej terenu Szpitala,
- montaż ogrodzenia stalowego kutego na słupkach stalowych na cokole z cegły klinkierowej
  wraz z fundamentem, bramą przesuwną i uchylną oraz furtką,
- montaż ogrodzenia panelowego z paneli z drutu ocynkowanego na słupkach stalowych na
  fundamentach prefabrykowanych betonowych
- roboty ziemne związane z odsunięciem napierającego gruntu na ogrodzenie ceglane
 
Rozpoczęcie inwestycji: 9 maja 2017 r.
Koszt inwestycji: 124 727,46 zł brutto + koszt dokumentacji: 16 000,00 zł
Wykonawca: Usługi Ziemne “Korona” Grzegorz Korona
Przewidywany termin zakończenia prac: 29 września 2017 r.
czytaj dalej

VI Wojewódzki Turniej Piłki Nożnej Domów Dziecka

 • 29-05-2017
Ilustracja do informacji: VI Wojewódzki Turniej Piłki Nożnej Domów Dziecka
26 maja 2017 r. odbył się VI Wojewódzki Turniej Piłki Nożnej Domów Dziecka pod patronatem honorowym Starosty Żarskiego Janusza Dudojcia.
Na lubskim boisku zmierzyło się osiem drużyn z: Gubina, Klenicy, Lubska, Skwierzyny, Sulęcina, Sławy, Szprotawy i Żar. W turnieju triumfowała ekipa z Klenicy.
czytaj dalej

Zajęcia pozalekcyjne dla dzieci i młodzieży w Powiecie Żarskim - sekcja techniki i nowoczesnych technologii. Projekt realizowany przez Stowarzyszenie "Edukacja i Technika" przy CKZiU w Żarach

 • 26-05-2017
Ilustracja do informacji: Zajęcia pozalekcyjne dla dzieci i młodzieży w Powiecie Żarskim - sekcja techniki i nowoczesnych technologii. Projekt realizowany przez Stowarzyszenie "Edukacja i Technika" przy CKZiU w Żarach
W Powiecie Żarskim „się kręci”.

26 maja 2017 r. Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Żarach odwiedzili Starosta Żarski Janusz Dudojć, Wicestarosta Małgorzata Issel, dyrektor, nauczyciele i uczniowie z Zespołu Szkół w Grabiku.
Spotkanie odbyło się w ramach projektu „Się kręci”, realizowanego przez Stowarzyszenie Edukacja i Technika, działającego przy CKZiU w Żarach.
Uczestnicy spotkania mieli okazję podziwiać wystawę LEGO-TECHNIC oraz modele elektroniczne,  które posłużyły do przedstawienia technologii XXI w. Młodzież poznała podstawy programowania, a także dowiedziała się jak sterować  robotem za pomocą smartfona – wszystko w duchu Gwiezdnych Wojen. Uczniowie z wielką radością włączyli się w ćwiczenia aktywizujące ich umiejętności.
Projekt „Się kręci” to działania wieloaspektowe na terenie całego Powiatu Żarskiego.
W Górzynie w ramach sekcji modelarskiej dzieci będą budowały makietę „ dworzec kolejowy”, który będzie wierną repliką oryginalnej stacji kolejowej z 1945 roku.
W Przewozie w ramach sekcji modelarskiej rozpoczęto projekt budowy makiety pt „forsowanie NYSY”.
W Żarach uczniowie w ramach sekcji motoryzacyjnej zajmują się renowacją starych pojazdów, a w ramach sekcji edukacji regionalnej powstanie wirtualne muzeum Powiatu Żarskiego. Ponadto  uczniowie będą także mieli zajęcia z dziennikarstwa i informatyki. W ramach sekcji techniki i nowoczesnych technologii zakupiono modele elektroniczne oraz zestawy LEGO – TECHNIC. Wszystkie zajęcia cieszą się dużym powodzeniem.
Środki, w wysokości 50 tys. zł., na realizację projektu zajęć pozalekcyjnych dla dzieci i młodzieży w Powiecie Żarskim zostały pozyskane w ramach programu „Kultura i edukacja na terenie Powiatu Żarskiego w roku 2017”.
czytaj dalej

Seminarium Szkoleniowe Geodetów Powiatowych i Kierowników Ośrodków Dokumentacji Geodezyjnej i Kartograficznej oraz pracowników służby geodezyjnej województwa lubuskiego.

 • 26-05-2017
Ilustracja do informacji: Seminarium Szkoleniowe Geodetów Powiatowych i Kierowników Ośrodków Dokumentacji Geodezyjnej i Kartograficznej oraz pracowników służby geodezyjnej województwa lubuskiego.
25-26 maja 2017 r. w Hotelu Chopin w Żarach miało miejsce seminarium szkoleniowe Geodetów Powiatowych i Kierowników Ośrodków Dokumentacji Geodezyjnej i Kartograficznej oraz pracowników służby geodezyjnej województwa lubuskiego.
Uczestników seminarium przywitały Wicestarosta Małgorzata Issel oraz Naczelnik Wydziału Geodezji i Katastru Alicja Baranowska. W czasie dwudniowego spotkania geodeci oraz pracownicy służby geodezyjnej m.in.: dyskutowali o zmianach w ustawach, w tym o zmianie ustawy – Kodeks postępowania administracyjnego, dzielili się informacjami o stanie projektu „Informatyzacji i modernizacji danych zasobów geodezyjnych powiatów województwa lubuskiego do świadczenia e-usług” czy omawiali bieżące problemy administracji geodezyjnej i kartograficznej, zgłaszane do Inspekcji Geodezyjnej i Kartograficznej.
Spotkanie, w którym uczestniczyli geodeci z całego województwa lubuskiego, stworzyło możliwość do wymiany doświadczeń.
czytaj dalej
 • Baner: Powiatowy Urząd Pracy w Żarach
 • Baner: Komenda Powiatowa PSP w Żarach
 • Baner: Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Żarach
 • Baner: Szpital na Wyspie
 • Baner: Związek Powiatów Polskich
 • Baner: lubuskie.pl
.
Baner: strona główna 1Baner: główna 2Baner: główna 4Baner: główna 5