.

Wydarzenia

Spotkanie Starosty i Wicestarosty z Dyrektorami Szkół i Placówek Oświatowych Powiatu Żarskiego.

Ilustracja do informacji: Spotkanie Starosty i Wicestarosty z Dyrektorami Szkół i Placówek Oświatowych Powiatu Żarskiego.
Pierwszy dzwonek już za pasem, wkrótce uczniowie uroczyście rozpoczną nowy rok szkolny!
27 sierpnia 2020 r. Starosta Żarski Józef Radzion, Wicestarosta Małgorzata Issel, Skarbnik Eliza Siemianowska oraz Naczelnik Wydziału Edukacji i Zdrowia Bartłomiej Kubiak spotkali się z dyrektorami szkół i placówek oświatowych, dla których organem prowadzącym jest Powiat Żarski.
Przewodnim tematem spotkania było zbilżające się wielkimi krokami rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021. Minione miesiące, w związku z rozprzestrzeniającym się koronawirusem w Polsce, wprowadzonymi obostrzeniami i ograniczeniami,  były trudne zarówno dla uczniów, nauczycieli, jak i rodziców. Trwające przez kilka miesięcy zdalne nauczanie sprawiło, że większość uczniów zapewne zatęskniła za szkolnymi murami.
 
Podczas spotkania omówione zostały sprawy związane z przygotowaniem szkół, przystosowaniem klas, pomieszczeń i korytarzy  w szkole  na przyjęcie uczniów. Wszyscy Dyrektorzy opracowali procedury postępowania na wypadek wystąpienia zarażania w szkole, zgodnie z wytycznymi Głównego Inspektora Sanitarnego i Ministra Edukacji Narodowej. Tym samym szkoły ponadpodstawowe z dniem 1 września rozpoczną stacjonarne zajęcia, z wyjątkiem Zespołu Szkół Ekonomicznych, gdzie zajęcia będą prowadzone w systemie hybrydowym (jest to łączenie metod tradycyjnych z elementami e-learningu)
 
Rozmawiano także o zakończonym naborze uczniów do szkół i potrzebnych remontach w placówkach oświatowych.
 
 
 

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

  • Baner: Powiatowy Urząd Pracy w Żarach
  • Baner: Komenda Powiatowa PSP w Żarach
  • Baner: Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Żarach
  • Baner: Szpital na Wyspie
  • Baner: Związek Powiatów Polskich
  • Baner: lubuskie.pl
Wtyczka Facebook