.

Wydarzenia

Posiedzenie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego oraz Komisji Bezpieczeństwa i Porządku

Ilustracja do informacji: Posiedzenie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego oraz Komisji Bezpieczeństwa i Porządku
26 sierpnia 2020 r. w Starostwie Powiatowym w Żarach odbyło się wspólne posiedzenie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego oraz Komisji Bezpieczeństwa i Porządku.
W spotkaniu pod przewodnictwem Starosty Żarskiego Józefa Radziona uczestniczyli: Wicestarosta Małgorzata Issel, Zastępca Komendanta Powiatowego Policji mł. insp. Tomasz Białek, naczelnik Wydziału Sztabu Policji kom. Krzysztof Pawlaczyk, przedstawiciel Komendanta Powiatowego PSP bryg. Grzegorz Lisik, przedstawiciel Wojskowego Komendanta Uzupełnień w Żaganiu kpt. Robert Wiśniewski, Komendant Placówki Straży Granicznej w Tuplicach mjr SG Leszek Onuchowski, Nadleśniczy Nadleśnictwa Lipinki Jan Lesser, zastępca Powiatowego Inspektora Sanitarnego Dagmara Nerga, przedstawiciel Powiatowego Lekarza Weterynarii Anna Bożek, dyrektor Zespołu Poradni Psychologiczno – Pedagogicznych Powiatu Żarskiego Lucyna Hoffman-Czyżyk, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy Józef Tarniowy, radny Rady Powiatu Żarskiego Dariusz Dyba, oraz pracownicy Starostwa Powiatowego w Żarach.
 
W czasie spotkania omówiono aktualną sytuację epidemiologiczną, podsumowano działania poszczególnych służb, w ciągu minionych miesięcy, w trakcie walki z rozprzestrzeniającym się koronawirusem w Polsce. Zaproszony na posiedzenie PZZK Naczelnik Wydziału Edukacji i Zdrowia Bartłomiej Kubiak przedstawił stan przygotowania szkół na przyjęcie uczniów w nowym roku szkolnym 2020/2021, dla których organem prowadzącym jest powiat żarski. Przeanalizowano również sytuację epizootyczną w związku z afrykańskim pomorem świń.
 
Starosta podziękował zebranym na spotkaniu za dotychczasową pracę na rzecz mieszkańców powiatu żarskiego, za pełne zaangażowanie, profesjonalizm w wykonywaniu swoich obowiązków, które niejednokrotnie wychodziły poza obowiązki służbowe.
 
Zastępca Powiatowego Inspektora Sanitarnego Dagmara Nerga zwróciła uwagę, aby nadal pamiętać o zachowaniu wszelkich środków ostrożności, stosować się do obowiązujących obostrzeń i zaleceń, w trosce o zdrowie zarówno swoje, jak i innych.
 
 

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

  • Baner: Powiatowy Urząd Pracy w Żarach
  • Baner: Komenda Powiatowa PSP w Żarach
  • Baner: Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Żarach
  • Baner: Szpital na Wyspie
  • Baner: Związek Powiatów Polskich
  • Baner: lubuskie.pl
Wtyczka Facebook