.

Wydarzenia

4 Dycha po Żarach

Ilustracja do informacji: 4 Dycha po Żarach
22 kwietnia 2018 roku setki biegaczy ruszyło ulicami Żar, by wspólnie wziąć udział już w czwartej edycji ,,Dychy po Żarach’’. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Starosta Żarski Janusz Dudojć. W biegu wzięli udział zarówno dorośli oraz dzieci, które miały do pokonania – w zależności od wieku -  dystans 400 metrów lub 800 m. W palącym słońcu sportowcy przebiegli 10 kilometrów. Na mecie na biegaczy czekała Wicestarosta Małgorzata Issel, przedstawiciele władz samorządowych, a także bliscy i wolontariusze.
W kategorii mężczyzn pierwszy na metę z czasem 33 minuty 29 sekund przybiegł Adam Draczyński z Nowej Soli. Tuż za nim uplasował się Jacek Stadnik z Krosna, z czasem 33,36 min. Brązowy medal zdobył Michał Fedorczak z Nowej Soli, pokonując trasę w 34,47 min.
W kategorii kobiet złoto zdobyła Wioletta Oleksyk z Żar, z czasem 40,18 min. Na drugim miejscu znalazła się Barbara Pochranowicz z Dębna, która dystans 10 km przebiegła w 40 minut i 42 sekundy. Trzecia na podium stanęła Agnieszka Gadomska z Zielonej Góry, z czasem 41,14.
Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sportowych sukcesów!