Wydarzenia

Życzenia Dzień Edukacji Narodowej

 • 12-10-2018
Ilustracja do informacji: Życzenia Dzień Edukacji Narodowej

Powiat Żarski znowu na podium!

 • 05-10-2018
Ilustracja do informacji: Powiat Żarski znowu na podium!
2 października 2018 r. w sali kolumnowej Urzędu Marszałkowskiego w Zielonej Górze odbyło się uroczyste podsumowanie Lubuskiej Olimpiady Młodzieży 2017/2018. W klasyfikacji generalnej powiatów zwyciężył Powiat Zielonogórski (grodzki), na drugim miejscu uplasował się Powiat Żarski, który wyprzedził Powiat Gorzowski (grodzki). Puchar, medal i dyplom odebrał Starosta Żarski Janusz Dudojć w towarzystwie Marka Bobka i Roberta Kaszubskiego - koordynatorów Powiatowej Olimpiady Młodzieży.
 
Po raz kolejny możemy świętować sportowy sukces Powiatu Żarskiego na arenie wojewódzkiej.  Nie było by to możliwe bez zaangażowania wielu osób, które – organizując zawody w ramach Powiatowej Olimpiady Młodzieży – przyczyniają się do popularyzacji sportu wśród dzieci i młodzieży. Pragniemy szczególnie podziękować Panu Markowi Bobkowi oraz Panu Robertowi Kaszubskiemu za wieloletnią pracę trenerską oraz koordynowanie przebiegu wszystkich konkurencji rozgrywanych podczas POM.
czytaj dalej

Zaproszenie do udziału w Powiatowym Konkursie na na Najpiękniejszy Wieniec Dożynkowy

 • 27-07-2018
Ilustracja do informacji: Zaproszenie do udziału w Powiatowym Konkursie na na Najpiękniejszy Wieniec Dożynkowy
Informujemy, że 25 sierpnia 2018 r. podczas Dożynek Gminnych w Tuplicach przeprowadzony zostanie Powiatowy Konkurs na Najpiękniejszy Wieniec Dożynkowy.
 
Dwa najlepsze spośród wszystkich wieńców z powiatu, wytypowane przez jury, reprezentować będą Powiat Żarski na Dożynkach Wojewódzkich w Babimoście - 9 września 2018 r.
 
Prosimy o zapoznanie się z Regulaminem Powiatowego Konkursu na Najpiękniejszy Wieniec Dożynkowy. [pobierz]
czytaj dalej

Zaproszenie na XX POWIATOWE ZAWODY SPORTOWO - POŻARNICZE JEDNOSTEK OCHOTNICZYCH STRAŻY POŻARNYCH

 • 14-06-2018
Ilustracja do informacji: Zaproszenie na XX POWIATOWE ZAWODY SPORTOWO - POŻARNICZE JEDNOSTEK OCHOTNICZYCH STRAŻY POŻARNYCH
Serdecznie zapraszamy na XX POWIATOWE ZAWODY SPORTOWO - POŻARNICZE JEDNOSTEK OCHOTNICZYCH STRAŻY POŻARNYCH. 
 
Więcej informacji na plakacie.

Polska na rowery 2018

 • 08-05-2018
Ilustracja do informacji: Polska na rowery 2018
Zapraszamy wszystkich miłośników aktywnego wypoczynku na kolejną edycję akcji "Polska na rowery", która odbędzie się 10 czerwca 2018 r ---> start godz. 10.00 w parku przy Alei Jana Pawła II w Żarach.
czytaj dalej

Kongres Kobiet i Piknik Zdrowia

 • 30-05-2018
Ilustracja do informacji: Kongres Kobiet i Piknik Zdrowia
Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców Powiatu Żarskiego do wzięcia udziału w Kongresie Kobiet i Pikniku Zdrowia. Wydarzenie odbędzie się 2 czerwca 2018 r. na placu przy Liceum Ogólnokształcącym im. Bolesława Prusa w Żarach, przy ul. Podwale 16 w godzinach 11.00 - 16.00. Więcej szczegółów na plakacie.
 
Zapraszamy!
 
czytaj dalej

Dzień Strażaka 2018

 • 07-05-2018
Ilustracja do informacji: Dzień Strażaka 2018
Serdecznie zapraszamy na Powiatowe Obchody Dnia Strażaka. Szczegóły na plakacie.
czytaj dalej

XXV Jubileuszowy Lubski Festiwal Artystyczny - scena specjalna ZAPROSZENIE

 • 27-04-2018
Ilustracja do informacji: XXV Jubileuszowy Lubski Festiwal Artystyczny - scena specjalna ZAPROSZENIE
Serdecznie zapraszamy na XXV Jubileuszowy Lubski Festiwal Artystyczny - scena specjalna, który odbędzie się w dniach 15-16-17 maja 2018 r. w Lubsku.
 
Celem przedsięwzięcia jest umożliwienie dzieciom niepełnosprawnym zaprezentowania swych artystycznych możliwości, dostarczenie miłych przeżyć i radosnej zabawy, wymiana pomysłów i doświadczeń w zakresie pracy artystycznej w szkole specjalnej, kształtowanie właściwego wizerunku osób niepełnosprawnych poprzez integrację ze środowiskiem lokalnym, kształtowanie poczucia bezpieczeństwa oraz umiejętności funkcjonowania w grupie.
 
Festiwal jest przeglądem twórczości artystycznej uczniów placówek szkolnictwa specjalnego.  Od 25 lat przyjeżdżają do Lubska roztańczone i rozśpiewane grupy dzieci i młodzieży niepełnosprawnej intelektualnie m.in. z Gorzowa Wlkp., Zielonej Góry, Strzelec Krajeńskich, Międzyrzecza, Świebodzina, Sulechowa, Nowej Soli, Gubina, Żar, Żagania, Wolsztyna, Krakowa, Forst (Niemcy).
czytaj dalej

Zaproszenie na XVII Targi Edukacyjne

 • 18-04-2018
Ilustracja do informacji: Zaproszenie na XVII Targi Edukacyjne
 
Serdecznie zapraszamy na XVII Targi Edukacyjne!
czytaj dalej

Komisja Budżetu i Finansów Urzędu Marszałkowskiego

 • 23-02-2018
Ilustracja do informacji: Komisja Budżetu i Finansów Urzędu Marszałkowskiego
23 lutego 2018 roku w Starostwie Powiatowym w Żarach odbyło się posiedzenie Komisji Budżetu i Finansów Urzędu Marszałkowskiego z Zielonej Góry. W spotkaniu brali udział Starosta Żarski Janusz Dudojć, Wicestarosta Małgorzata Issel, Przewodnicząca Rady Powiatu Helena Sagasz, Przewodniczący Komisji Tadeusz Pająk, Wiceprzewodniczący Komisji Tomasz Możejko, Skarbnik Województwa Lubuskiego Józefa Chalecka, Dyrektor Departamentu Zdrowia Tomasz Wróblewski, Dyrektor Departamentu Infrastruktury Społecznej Łukasz Porycki, Zastępca Dyrektora Departamentu Przedsiębiorczości i Strategii Marki Norbert Urbański, Kierownik Wydziału Opłat Środowiskowych w Departamencie Środowiska Reneta Wontor, Zastępca Dyrektora d.s. Inwestycji Katarzyna Rudkiewicz, a także członkowie komisji : Małgorzata Gośniowska-Kola, Zbigniew Kołodziej, Sławomir Kowal, Natalia Pawlak, Tomasz Wontor. 
W trakcie spotkania Starosta Żarski poinformował członków komisji o zrealizowanych zadaniach, przeprowadzonych inwestycjach oraz wskazał priorytety i najważniejsze zadania, które chciałby w przyszłości zrealizować. – Cały czas staramy się poprawić komfort życia w Powiecie Żarskim na wielu płaszczyznach. W ciągu tej kadencji udało nam się sporo zrobić. Służba zdrowia jest naszym priorytetem, dlatego inwestujemy w Powiatowy Szpital Na Wyspie w Żarach i w Lubsku. Dużym problemem jest też brak miejsc w Domach Pomocy Społecznej dla ludzi starszych, którymi po zakończonym leczeniu często nie ma się kto zaopiekować. Będziemy starali się to zmienić, ponieważ wiemy, jakie to jest ważne dla naszych mieszkańców. Nie zapominamy o ????????młodzieży i doposażamy pracownie w szkołach Powiatu Żarskiego. Wyremontowaliśmy wiele dróg powiatowych, jednakże ogromną naszą bolączką jest droga krajowaA18 oraz obwodnica Lubska, dlatego na każdym spotkaniu lobbujemy i prosimy Wojewodę oraz Marszałka o wsparcie realizacji przedsięwzięcia budowy tych inwestycji drogowych – przemawiał Starosta Żarski Janusz Dudojć. ????????????Starosta zwrócił się także do członków komisji o wsparcie budowy nowoczesnej Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej, potrzebnej wszystkim mieszkańcom. 
Podczas komisji głos zabrały także Wicestarosta Małgorzata Issel i Przewodnicząca Rady Powiatu Helena Sagasz, które poparły wnioski Starosty Żarskiego Janusza Dudojcia.
czytaj dalej
1 2 3
 • Baner: Powiatowy Urząd Pracy w Żarach
 • Baner: Komenda Powiatowa PSP w Żarach
 • Baner: Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Żarach
 • Baner: Szpital na Wyspie
 • Baner: Związek Powiatów Polskich
 • Baner: lubuskie.pl
.
Baner: strona główna 1Baner: główna 2Baner: główna 4Baner: główna 5