Wydarzenia

III EDYCJA KONKURSU "WYBIERAM WYBORY"

 • 21-01-2019
Ilustracja do informacji: III EDYCJA KONKURSU "WYBIERAM WYBORY"
Konkurs, organizowany przez Państwową Komisję Wyborczą i Krajowe Biuro Wyborcze, jest skierowany do uczniów szkół ponadpodstawowych. Jego celem jest upowszechnianie wiedzy na temat prawa wyborczego -  propagowania idei udziału w wyborach oraz świadomego uczestnictwa w procesie wyborczym.
 
Chętni uczniowie szkół mogą zgłaszać się do udziału w konkursie za pośrednictwem dyrektora swojej szkoły do 31 stycznia 2019 roku. 26 lutego br. o godzinie 12.00 odbędzie się szkolny etap Konkursu – test wyboru, składający się z 25 pytań.  Zakres tematyczny pytań obejmować będzie wszystkie działy Kodeksu wyborczego.
 
Wyniki etapu szkolnego ogłoszone zostaną 14 marca br. na stronie internetowej Delegatury Krajowego Biura Wyborczego.
 
Uczestnicy zakwalifikowani do etapu wojewódzkiego zostaną poinformowani o tym, za pośrednictwem Dyrektora szkoły.
 
Uczniowie, zakwalifikowani do etapu wojewódzkiego, będą pisali pracę na jeden z trzech tematów:
1)         System proporcjonalny a system większościowy – wady i zalety.
2)         Gwarancje zasady bezpośredniości wyborów w Kodeksie wyborczym.
3)         Wybory do Parlamentu Europejskiego – organizacja i przebieg.
 
Rozstrzygnięcie II etapu konkursu nastąpi do 11 kwietnia.
 
W trzecim, ogólnopolskim etapie Konkursu najlepsi uczniowie z całej Polski spotkają się 30 kwietnia 2019 r. o godz. 10.00 w Warszawie z Państwową Komisją Wyborczą i będą odpowiadać na trzy losowo wybrane pytania z zakresu Kodeksu wyborczego.
 
Najlepsi uczestnicy otrzymają nagrody pieniężne – za pierwsze miejsce 1300 złotych, za drugie - 800, a za trzecie – 600 złotych. Opiekunowie laureatów także dostaną nagrody – 600 złotych.
Autorzy najlepszych prac dostaną również nagrody rzeczowe.
Informacje na temat konkursu będą systematycznie publikowane  na stronie www.pkw.gov.pl oraz na portalu edukacyjnym www.wybieramwybory.pl . Informacje pojawiać się będą także na profilach Krajowego Biura Wyborczego i Państwowej Komisji Wyborczej w serwisach  społecznościowych.
czytaj dalej

Życzenia z okazji Świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku 2019

 • 21-12-2018
Ilustracja do informacji: Życzenia z okazji Świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku 2019
 
 
 

Życzenia Dzień Edukacji Narodowej

 • 12-10-2018
Ilustracja do informacji: Życzenia Dzień Edukacji Narodowej

Powiat Żarski znowu na podium!

 • 05-10-2018
Ilustracja do informacji: Powiat Żarski znowu na podium!
2 października 2018 r. w sali kolumnowej Urzędu Marszałkowskiego w Zielonej Górze odbyło się uroczyste podsumowanie Lubuskiej Olimpiady Młodzieży 2017/2018. W klasyfikacji generalnej powiatów zwyciężył Powiat Zielonogórski (grodzki), na drugim miejscu uplasował się Powiat Żarski, który wyprzedził Powiat Gorzowski (grodzki). Puchar, medal i dyplom odebrał Starosta Żarski Janusz Dudojć w towarzystwie Marka Bobka i Roberta Kaszubskiego - koordynatorów Powiatowej Olimpiady Młodzieży.
 
Po raz kolejny możemy świętować sportowy sukces Powiatu Żarskiego na arenie wojewódzkiej.  Nie było by to możliwe bez zaangażowania wielu osób, które – organizując zawody w ramach Powiatowej Olimpiady Młodzieży – przyczyniają się do popularyzacji sportu wśród dzieci i młodzieży. Pragniemy szczególnie podziękować Panu Markowi Bobkowi oraz Panu Robertowi Kaszubskiemu za wieloletnią pracę trenerską oraz koordynowanie przebiegu wszystkich konkurencji rozgrywanych podczas POM.
czytaj dalej

Zaproszenie do udziału w Powiatowym Konkursie na na Najpiękniejszy Wieniec Dożynkowy

 • 27-07-2018
Ilustracja do informacji: Zaproszenie do udziału w Powiatowym Konkursie na na Najpiękniejszy Wieniec Dożynkowy
Informujemy, że 25 sierpnia 2018 r. podczas Dożynek Gminnych w Tuplicach przeprowadzony zostanie Powiatowy Konkurs na Najpiękniejszy Wieniec Dożynkowy.
 
Dwa najlepsze spośród wszystkich wieńców z powiatu, wytypowane przez jury, reprezentować będą Powiat Żarski na Dożynkach Wojewódzkich w Babimoście - 9 września 2018 r.
 
Prosimy o zapoznanie się z Regulaminem Powiatowego Konkursu na Najpiękniejszy Wieniec Dożynkowy. [pobierz]
czytaj dalej

Zaproszenie na XX POWIATOWE ZAWODY SPORTOWO - POŻARNICZE JEDNOSTEK OCHOTNICZYCH STRAŻY POŻARNYCH

 • 14-06-2018
Ilustracja do informacji: Zaproszenie na XX POWIATOWE ZAWODY SPORTOWO - POŻARNICZE JEDNOSTEK OCHOTNICZYCH STRAŻY POŻARNYCH
Serdecznie zapraszamy na XX POWIATOWE ZAWODY SPORTOWO - POŻARNICZE JEDNOSTEK OCHOTNICZYCH STRAŻY POŻARNYCH. 
 
Więcej informacji na plakacie.

Polska na rowery 2018

 • 08-05-2018
Ilustracja do informacji: Polska na rowery 2018
Zapraszamy wszystkich miłośników aktywnego wypoczynku na kolejną edycję akcji "Polska na rowery", która odbędzie się 10 czerwca 2018 r ---> start godz. 10.00 w parku przy Alei Jana Pawła II w Żarach.
czytaj dalej

Kongres Kobiet i Piknik Zdrowia

 • 30-05-2018
Ilustracja do informacji: Kongres Kobiet i Piknik Zdrowia
Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców Powiatu Żarskiego do wzięcia udziału w Kongresie Kobiet i Pikniku Zdrowia. Wydarzenie odbędzie się 2 czerwca 2018 r. na placu przy Liceum Ogólnokształcącym im. Bolesława Prusa w Żarach, przy ul. Podwale 16 w godzinach 11.00 - 16.00. Więcej szczegółów na plakacie.
 
Zapraszamy!
 
czytaj dalej

Dzień Strażaka 2018

 • 07-05-2018
Ilustracja do informacji: Dzień Strażaka 2018
Serdecznie zapraszamy na Powiatowe Obchody Dnia Strażaka. Szczegóły na plakacie.
czytaj dalej

XXV Jubileuszowy Lubski Festiwal Artystyczny - scena specjalna ZAPROSZENIE

 • 27-04-2018
Ilustracja do informacji: XXV Jubileuszowy Lubski Festiwal Artystyczny - scena specjalna ZAPROSZENIE
Serdecznie zapraszamy na XXV Jubileuszowy Lubski Festiwal Artystyczny - scena specjalna, który odbędzie się w dniach 15-16-17 maja 2018 r. w Lubsku.
 
Celem przedsięwzięcia jest umożliwienie dzieciom niepełnosprawnym zaprezentowania swych artystycznych możliwości, dostarczenie miłych przeżyć i radosnej zabawy, wymiana pomysłów i doświadczeń w zakresie pracy artystycznej w szkole specjalnej, kształtowanie właściwego wizerunku osób niepełnosprawnych poprzez integrację ze środowiskiem lokalnym, kształtowanie poczucia bezpieczeństwa oraz umiejętności funkcjonowania w grupie.
 
Festiwal jest przeglądem twórczości artystycznej uczniów placówek szkolnictwa specjalnego.  Od 25 lat przyjeżdżają do Lubska roztańczone i rozśpiewane grupy dzieci i młodzieży niepełnosprawnej intelektualnie m.in. z Gorzowa Wlkp., Zielonej Góry, Strzelec Krajeńskich, Międzyrzecza, Świebodzina, Sulechowa, Nowej Soli, Gubina, Żar, Żagania, Wolsztyna, Krakowa, Forst (Niemcy).
czytaj dalej
1 2 3 4
 • Baner: Powiatowy Urząd Pracy w Żarach
 • Baner: Komenda Powiatowa PSP w Żarach
 • Baner: Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Żarach
 • Baner: Szpital na Wyspie
 • Baner: Związek Powiatów Polskich
 • Baner: lubuskie.pl
.
Baner: strona główna 1Baner: główna 2Baner: główna 4Baner: główna 5