.

Podziękowania dla Powiatu Żarskiego za wsparcie Straży Granicznej.

 • 15-05-2020
Ilustracja do informacji: Podziękowania dla Powiatu Żarskiego za wsparcie Straży Granicznej.

Powiatowy Rzecznik Konsumentów

 • 13-05-2020
Ilustracja do informacji: Powiatowy Rzecznik Konsumentów

Spotkanie Starosty i Wicestarosty z Wójtem Gminy Żary

 • 13-05-2020
Ilustracja do informacji: Spotkanie Starosty i Wicestarosty z Wójtem Gminy Żary
13 maja 2020 r. w Starostwie Powiatowym w Żarach odbyło się spotkanie Starosty Żarskiego Józefa Radziona, Wicestarosty Małgorzaty Issel z Wójtem Gminy Żary Leszkiem Mrożkiem.
Głównym tematem rozmów było przygotowanie do realizacji inwestycji w miejscowości Złotnik – przebudowa drogi powiatowej nr 1076F, dofinansowanej w ramach Funduszu Dróg Samorządowych.
Podczas spotkania rozmawiano także o sprawach bieżących związanych z funkcjonowaniem samorządów lokalnych w okresie pandemii.
czytaj dalej

Spotkanie Starosty i Wicestarosty z Dyrektorem Powiatowego Urzędu Pracy w Żarach.

 • 13-05-2020
Ilustracja do informacji: Spotkanie Starosty i Wicestarosty z Dyrektorem Powiatowego Urzędu Pracy w Żarach.
13 maja 2020 r. w Starostwie Powiatowym w Żarach odbyło się spotkanie Starosty Józefa Radziona i Wicestarosty Małgorzaty Issel z Dyrektorem Powiatowego Urzędu Pracy w Żarach Józefem Tarniowym. Spotkanie było konsekwencją wczorajszej wideokonferencji z Wojewodą Lubuskim Władysławem Dajczakiem ze starostami województwa lubuskiego, na której rozmawiano o aktualnej sytuacji epidemicznej w regionie i podejmowanych działaniach. A także złożeniem przez Dyrektora PUP informacji o stanie bezrobocia i działań Urzędu Pracy w ramach Tarczy Antykryzysowej.
Dyrektor Tarniowy poinformował, że od dnia 1 kwietnia (po ogłoszeniu Tarczy Antykryzysowej) PUP Żary ogłosił nabór wniosków o pożyczki umarzalne, a z dniem 8 kwietnia br. na pozostałe formy dofinansowania, tj.: 1-osobowych podmiotów gospodarczych, mikro, małych i średnich przedsiębiorstw, a także organizacji pozarządowych. Do dnia dzisiejszego, w Powiatowym Urzędzie Pracy rozpatrzono już 1 746 wniosków i przekazano 7 390 252,45 zł dla 1 518 pracodawców, chroniąc tym samym 1 182 pracowników. Łączna wartość złożonych wniosków opiewa na kwotę 20 419 723,13 zł
Dyrektor podkreślił, że kolejne transze środków Funduszu Pracy, przyznawane przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej za pośrednictwem Wojewódzkiego Urzędu Pracy są przekazywane bardzo sprawnie, szybko. Do dziś pozyskano 25 500 000 zł. Złożony został również kolejny wniosek o 10 000 000 zł.
Więcej informacji, oraz zasady i druki do pobrania znajdują się na stronie PUP 
Szczegółowe informacje udzielane będą przez pracowników :
PUP Żary: (68) 4791368, (68)4791376, (68)479-13-69
Oddział w Lubsku (68)4572370, (68)4572376
czytaj dalej

Międzynarodowy Dzień Pielęgniarek i Położnych

 • 12-05-2020
Ilustracja do informacji: Międzynarodowy Dzień Pielęgniarek i Położnych
12 maja 2020 r. Starosta Józef Radzion oraz Wicestarosta Małgorzata Issel spotkali się z pielęgniarkami i położnymi pracującymi w powiatowym Szpitalu Na Wyspie w Żarach, oraz w 105 Kresowym Szpitalu Wojskowym. Wizyty związane były z obchodami Międzynarodowego Dnia Pielęgniarek i Położnych.
Władze Powiatu Żarskiego, w towarzystwie Prezes Szpitala Na Wyspie Jolanty Dankiewicz oraz Dyrektora ds. lecznictwa Marka Femlaka przekazały – na ręce Pielęgniarek Oddziałowych oraz Szpitalnego Oddziału Ratunkowego – upominkowe kosze oraz wyraziły słowa uznania za zaangażowanie i profesjonalizm w wykonywaniu codziennych, trudnych obowiązków, szczególnie w tym wyjątkowym dla nas wszystkich czasie.
Pielęgniarkom z Domu Pomocy Społecznej w Miłowicach, Domu Pomocy Społecznej  w Lubsku oraz Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego w Lubsku życzenia złożył osobiście Starosta Józef Radzion.
 
Wszystkim Pielęgniarkom, Pielęgniarzom oraz Położnym z Powiatu Żarskiego składamy raz jeszcze najserdeczniejsze życzenia szczęścia, zdrowia, wszelkiej pomyślności, oraz sukcesów w życiu zawodowym i osobistym.
 
 
czytaj dalej

Międzynarodowy Dzień Pielęgniarek i Położnych.

 • 12-05-2020
Ilustracja do informacji: Międzynarodowy Dzień Pielęgniarek i Położnych.

Laptopy dla uczniów i nauczycieli placówek oświatowych Powiatu Żarskiego.

 • 11-05-2020
Ilustracja do informacji: Laptopy dla uczniów i nauczycieli placówek oświatowych Powiatu Żarskiego.
Dzięki podpisaniu umowy z Centrum Projektów Polska Cyfrowa na powierzenie grantu w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014 – 2020, Oś I „Powszechny dostęp do szybkiego Internetu”, Działanie 1.1 „Wyeliminowanie terytorialnych różnic w możliwości dostępu do szerokopasmowego Internetu o wysokich przepustowościach”, Powiat Żarski pozyskał kwotę 99 968 zł za którą zakupiono 32 laptopy marki Dell. Notebooki w najbliższych dniach zostaną przekazane do szkół i placówek, dla których organem prowadzącym jest Powiat Żarski.
 
 
czytaj dalej

Spotkanie Starosty Żarskiego z Burmistrzem Łęknicy.

 • 11-05-2020
Ilustracja do informacji: Spotkanie Starosty Żarskiego z Burmistrzem Łęknicy.
7 maja 2020 r. w Starostwie Powiatowym w Żarach odbyło się spotkanie Starosty Żarskiego Józefa Radziona z Burmistrzem Łęknicy Piotrem Kuliniakiem.
Głównym tematem rozmów była sprawa związana z rewitalizacją budynku przemysłowego w Łęknicy w celu dostosowania go do pełnienia funkcji „Centrum Kulturalno – Turystycznego województwa Lubuskiego”. Burmistrz Łęknicy przedstawił Staroście działania jakie podjął w kierunku przywrócenia ruchu transgranicznego dla mieszkańców.
Podczas spotkania rozmawiano także o sprawach bieżących związanych z funkcjonowaniem samorządów lokalnych w okresie pandemii.
czytaj dalej

Spotkanie Starosty Żarskiego z Burmistrzem Jasienia

 • 11-05-2020
Ilustracja do informacji: Spotkanie Starosty Żarskiego z Burmistrzem Jasienia
5 maja 2020 r. w Starostwie Powiatowym w Żarach odbyło się spotkanie Starosty Żarskiego Józefa Radziona z Burmistrzem Jasienia Andrzejem Kamyszkiem.
Tematem wiodącym spotkania był plan zagospodarowania terenu znajdującego się w pasie drogi powiatowej nr 1122F przy skrzyżowaniu ulic Powstańców Warszawskich i Okrzei w Jasieniu. Poruszono również sprawy bieżące, związane z funkcjonowaniem miejsc kwarantanny, stanu dróg i chodników przy drogach powiatowych i usychających drzew które należy wyciąć.
czytaj dalej

Podpisanie umowy z Centrum Projektów Polska Cyfrowa na powierzenie grantu.

 • 07-05-2020
Ilustracja do informacji: Podpisanie umowy z Centrum Projektów Polska Cyfrowa na powierzenie grantu.
 
 
 
27 kwietnia 2020 r. Powiat Żarski podpisał umowę z Centrum Projektów Polska Cyfrowa na powierzenie grantu. W efekcie podpisanej umowy Powiat Żarski uzyskał środki w kwocie 99 968,00 zł na zakup sprzętu komputerowego dla uczniów i nauczycieli. Ze środków otrzymanych z przyznanego grantu zostaną zakupione 32 laptopy, które będą wykorzystane do nauczania na odległość.  Projekt dofinansowany jest w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014– 2020, Oś I Powszechny dostęp do szybkiego Internetu, Działanie 1.1 Wyeliminowanie terytorialnych różnic w możliwości dostępu do szerokopasmowego Internetu o wysokich przepustowościach, ZDALNA SZKOŁA.
 
czytaj dalej
 • Baner: Powiatowy Urząd Pracy w Żarach
 • Baner: Komenda Powiatowa PSP w Żarach
 • Baner: Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Żarach
 • Baner: Szpital na Wyspie
 • Baner: Związek Powiatów Polskich
 • Baner: lubuskie.pl
Wtyczka Facebook