.

2019

Podsumowanie Tygodnia Zdrowia pod hasłem "Warzywa - czy je znamy, czy je jemy?"

Ilustracja do informacji: Podsumowanie Tygodnia Zdrowia pod hasłem "Warzywa - czy je znamy, czy je jemy?"
3 kwietnia 2019 r. w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Żarach odbyło się podsumowanie Tygodnia Zdrowia pod hasłem: „Warzywa – czy je znamy, czy je jemy?”, w którym uczestniczyli m.in.: Starosta Żarski Józef Radzion, Naczelnik Wydziału Edukacji i Zdrowia Starostwa Powiatowego Bartłomiej Kubiak, specjalista ds. promocji zdrowia Anna Zieziula, przedstawicielki Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Żarach oraz lokalni pracodawcy współpracujący ze szkołą.
 
Naczelnym celem akcji było propagowanie zdrowego stylu życia, zwiększenie świadomości dotyczącej wpływu żywienia na zdrowie oraz kształtowanie prawidłowych nawyków żywieniowych. Przedsięwzięcie skierowane było do uczniów i pracowników popularnego „Ceramika”, a także do uczniów wszystkich szkół ponadgimnazjalnych Powiatu Żarskiego.
 
W podsumowaniu Tygodnia Zdrowia uczestniczyło 9 szkół – Zespół Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Żarach, Zespół Szkół Ogólnokształcących w Żarach, Zespół Szkół Ekonomicznych w Żarach, Społeczne Liceum Ogólnokształcące w Żarach, Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Żarach, Ochotniczy Hufiec Pracy, Ośrodek dla Dzieci z Wadami Słuchu i Mowy w Żarach, Zespół Szkół Technicznych w Lubsku oraz Zespół Szkół Ogólnokształcących i Ekonomicznych w Lubsku – które rywalizowały w dwuetapowym konkursie sprawdzającym wiedzę i umiejętności kulinarne. Pierwszym zadaniem drużyn było przygotowanie dania, którego podstawowym składnikiem będą rośliny strączkowe, a drugim – udział w quizie „Warzywa – czy je znamy, czy je jemy?”.
 
Pierwsze miejsce zajął Zespół Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Żarach, na drugi miejscu uplasowała się reprezentacja Liceum Ogólnokształcącego im. B. Prusa w Żarach, wyprzedzając jednym punktem Ośrodek dla Dzieci z Wadami Słuchu i Mowy w Żarach. Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody ufundowane przez Starostę Żarskiego.
 
Tydzień Zdrowia w ZSOiT rozpoczął się 1 kwietnia i potrwa do piątku (5 kwietnia). Uczestnicy wydarzenia – obok udziału w prelekcjach ściśle związanych z zasadami żywienia i zdrowym style życia – mogli skorzystać z kącika zdrowia i urody.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

  • Baner: Powiatowy Urząd Pracy w Żarach
  • Baner: Komenda Powiatowa PSP w Żarach
  • Baner: Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Żarach
  • Baner: Szpital na Wyspie
  • Baner: Związek Powiatów Polskich
  • Baner: lubuskie.pl
Wtyczka Facebook