.

2019

Starosta Żarski Józef Radzion odwiedził niemieckie Vlotho

Ilustracja do informacji: Starosta Żarski Józef Radzion odwiedził niemieckie Vlotho
W dniach 27 – 29 marca 2019 r. Starosta Żarski Józef Radzion – na zaproszenie Burmistrza Rocco Wilkena - odwiedził niemieckie miasto Vlotho. Staroście towarzyszyła kilkuosobowa delegacja lubskich samorządowców na czele z Burmistrzem Lubska – Januszem Dudojciem. 
 
Trzydniowa wizyta stanowiła doskonałą okazję do wymiany doświadczeń i spostrzeżeń odnośnie do funkcjonowania polskich i niemieckich samorządów lokalnych, rozmów na temat polityki samorządowej, dotychczasowych osiągnięć i planów na przyszłość oraz zagranicznej promocji Powiatu Żarskiego.
 
Podczas spotkania poruszano tematy związane m.in.: z rolą, zadaniami i miejscem stowarzyszeń w społeczeństwie; z zasadami działania i finansowania niemieckich odpowiedników Domów Pomocy Społecznej, różnorodnych instytucji kultury oraz klubów sportowych. Szczególną uwagę zwrócono na kwestie społeczno – gospodarcze ściśle powiązane z problemem profilaktycznego zagospodarowania czasu wolnego dzieci i młodzieży w zajęcia o charakterze sportowym oraz kulturalnym.
 
Starosta Józef Radzion zwiedził siedzibę Urzędu Miasta Vlotho - gdzie poznał jego organizację pracy - oraz szkołę – odpowiednik polskiego liceum ogólnokształcącego, a przy okazji spaceru po mieście dyskutował o pozyskiwaniu środków finansowych z Unii Europejskiej na zadania inwestycyjne, w tym remonty zabytków, instytucji kultury i dróg.
 
Zarówno polscy samorządowcy, jak i przedstawiciele stowarzyszenia we Vlotho zgodnie podkreślili chęć podtrzymywania kontaktów turystycznych oraz tradycyjnych wymian młodzieży polsko-niemieckiej, co pozwoli jeszcze lepiej poznać i zrozumieć kulturę sąsiadów.
 
 
 
 
 
 

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

  • Baner: Powiatowy Urząd Pracy w Żarach
  • Baner: Komenda Powiatowa PSP w Żarach
  • Baner: Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Żarach
  • Baner: Szpital na Wyspie
  • Baner: Związek Powiatów Polskich
  • Baner: lubuskie.pl
Wtyczka Facebook