.

2019

Lubuski Kurator Oświaty z wizytą w Starostwie Powiatowym w Żarach

Ilustracja do informacji: Lubuski Kurator Oświaty z wizytą w Starostwie Powiatowym w Żarach
 
1 marca 2019 roku w Starostwie Powiatowym w Żarach odbyło się spotkanie, w którym uczestniczyli: Starosta Żarski Józef Radzion, Wicestarosta Małgorzata Issel, Przewodnicząca Komisji Edukacji i Rynku Pracy Pani Elżbieta Haściło, Lubuski Kurator Oświaty Pani Ewa Rawa, Dyrektor Wydziału Nadzoru Pedagogicznego Kuratorium Oświaty w Gorzowie Wlkp. Pani  Janina Grzecznowska, Starszy Wizytator Pani Sylwia Czapla, Koordynator Terenowego Zespołu Wizytatorów w Żarach Pani Wioletta Markulak oraz Pan Bartłomiej Kubiak - Naczelnik Wydziału Edukacji i Zdrowia Starostwa Powiatowego w Żarach.
 
Tematem przewodnim spotkania było omówienie stanu przygotowań szkół ponadgimnazjalnych i ponadpodstawowych, których organem prowadzącym jest Powiat Żarski, do naboru uczniów w roku szkolnym 2019/2020. W roku w 2019 roku o przyjęcie do szkół średnich będą ubiegały się dwa roczniki uczniów – absolwenci ósmych klas szkół podstawowych oraz ostatnich klas gimnazjów. Podczas rozmów szczegółowo przedstawiono stan bazy lokalowej oraz potrzeby kadrowe poszczególnych szkół.
 
Poczyniono również ustalenia dotyczące organizacji zbliżającego się Lubuskiego Kongresu Zawodowego oraz XVII Targów Edukacyjnych – będących imprezą towarzyszącą kongresowi. XVII Targi Edukacyjne przygotowane zostały z myślą o młodzieży kończącej naukę w gimnazjum oraz w szkole podstawowej. Uczniowie będą mieli możliwość uzyskać informacje o szkołach ponadgimnazjalnych i ponadpodstawowych oraz obowiązujących w nich zasadach rekrutacji.
 
XVII Targi Edukacyjne odbędą się w 12 marca 2019 r. w godzinach 10.00 -14.00 w Powiatowym Centrum Sportu przy Zespole Szkół Ogólnokształcących w Żarach (ul. Podwale 16).
 

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

  • Baner: Powiatowy Urząd Pracy w Żarach
  • Baner: Komenda Powiatowa PSP w Żarach
  • Baner: Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Żarach
  • Baner: Szpital na Wyspie
  • Baner: Związek Powiatów Polskich
  • Baner: lubuskie.pl
Wtyczka Facebook