2019

Zakończenie kwalifikacji wojskowej w Powiecie Żarskim

Ilustracja do informacji: Zakończenie kwalifikacji wojskowej w Powiecie Żarskim
1 marca 2019 r. w siedzibie Starostwa Powiatowego w Żarach zakończyła się kwalifikacja wojskowa na terenie Powiatu Żarskiego. W zakończeniu udział wzięli Starosta Żarski Józef Radzion, Szef Wydziału Rekrutacji mjr Dariusz Arent oraz osoby zaangażowane w przeprowadzenie kwalifikacji wojskowej.
Starosta Józef Radzion podziękował wszystkim za wkład i zaangażowanie, dzięki którym kwalifikacja przebiegała bez zastrzeżeń i zakłóceń, a także wyraził nadzieję na tak dobrą współpracę w przyszłym roku.
 
Przez ponad miesiąc Powiatowa Komisja Lekarska dokonywała oceny zdolności do czynnej służby wojskowej mężczyzn i kobiet. W okresie od 04 lutego do 1 marca przed komisją stawiło się 431 osób, w tym 6 kobiet.
 
Kategorię zdrowia ,,A’’ – zdolny do czynnej służby wojskowej otrzymało 398 mężczyzn. Kobiety, których było znacznie mniej niż mężczyzn, to zdecydowanie stanowiły najsilniejszą reprezentację – wszystkim przyznano kategorię ,,A’’.
 
 


Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

  • Baner: Powiatowy Urząd Pracy w Żarach
  • Baner: Komenda Powiatowa PSP w Żarach
  • Baner: Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Żarach
  • Baner: Szpital na Wyspie
  • Baner: Związek Powiatów Polskich
  • Baner: lubuskie.pl
.
Baner: sport 1Baner: sport 2Baner: wydarzenia 1Baner: strona główna 1Baner: wydarzenia 2015Baner: OC 1Baner: OC 2Baner: główna 2Baner: główna 4Baner: oświata 1