.

Wydarzenia 2015

Sędziowie będą uczyć w szkołach

Ilustracja do informacji: Sędziowie będą uczyć w szkołach
1 grudnia 2015 w Żarach odbyła się konferencja "Edukacja prawna młodzieży, jako sposób promowania wiedzy prawniczej oraz element programu zapobiegania przestępczości.
W konferencji uczestniczyli między innymi: Starosta Janusz Dudojć, wicestarosta Małgorzata Issel, wójtowie i burmistrzowie, przedstawiciele sądu i placówek oświatowych. Przy tej okazji - pomiędzy szkołami a Sądem Rejonowym w Żarach - podpisano porozumienia ustalające zasady współpracy w zakresie realizowania, rozwijania i promowania programu edukacji prawnej wśród młodzieży. Jego celem jest przede wszystkim poszerzenie świadomości prawnej, zapoznanie młodzieży z zasadami porządku prawnego oraz przekazanie jej praktycznej wiedzy prawniczej. Program realizowany będzie w latach 2015-2017 poprzez prowadzenie w szkołach wykładów z zakresu prawa.
Porozumienia z prezesem żarskiego Sądu Rejonowego podpisali dyrektorzy: Zespołu Szkół Technicznych w Lubsku, Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Ekonomicznych w Lubsku,Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Lubsku, Ochotniczego Hufca Pracy w Żarach, Ośrodka dla Dzieci z Wadami Słuchu i Mowy w Żarach, Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Żarach, Społecznego Liceum Ogólnokształcącego w Żarach, Zespołu Szkół Budowlanych w Żarach oraz Liceum Ogólnokształcącego im. B. Prusa w Żarach.

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

  • Baner: Powiatowy Urząd Pracy w Żarach
  • Baner: Komenda Powiatowa PSP w Żarach
  • Baner: Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Żarach
  • Baner: Szpital na Wyspie
  • Baner: Związek Powiatów Polskich
  • Baner: lubuskie.pl
Wtyczka Facebook