.

Wydarzenia 2015

„Mistrzowie w pasach” w Żarach

Ilustracja do informacji: „Mistrzowie w pasach” w Żarach
6 sierpnia 2015  w Żarach odbyła się akcja pod hasłem "Mistrzowie w pasach", dzięki której można było dowiedzieć się, jak prawidłowo zapinać pasy i jak bezpiecznie przewozić dzieci w samochodzie. Jak ważny jest nawyk zapinania pasów bezpieczeństwa w prawidłowy sposób, dowiedzieli się wszyscy, którzy odwiedzili PIT STOP przy ulicy Katowickiej. Eksperci uczyli, jak montować foteliki i bezpiecznie podróżować z dziećmi. Gośćmi specjalnymi PIT STOP-u byli eksperci: młodszy inspektor Marek Konkolewski z Biura Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji, młodszy inspektor Wojciech Pasieczny, emerytowany policjant z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Stołecznej Policji; biegły sądowy - mgr inż. Tadeusz Diupero - pracownik Przemysłowego Instytutu Motoryzacji, specjalista w zakresie bezpieczeństwa biernego pojazdów, biegły sądowy w zakresie rekonstrukcji wypadków drogowych i techniki samochodowej.
Kampania ma na celu przekonać do zmiany postaw tych, którzy w ogóle nie chcą zapinać pasów podczas jazdy ryzykując życie swoje i innych. Niezwykle ważnym przesłaniem kampanii jest dbałość o bezpieczeństwo dzieci przewożonych w samochodach, zarówno tych młodszych, które podróżują w fotelikach, jaki i starszych, którym wystarczają pasy bezpieczeństwa. Co istotne – już weszły w życie znowelizowane przepisy w tym zakresie.
Ambasadorem kampanii jest czterokrotny Mistrz Polski w klasyfikacji generalnej Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski – Kajetan Kajetanowicz. Patronat nad kampanią objęły m.in. takie instytucje jak: Komenda Główna Policji, Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, Główny Inspektorat Transportu Drogowego, Komenda Główna Państwowej Straży Pożarnej, PIMOT- Przemysłowy Instytut Motoryzacji.
Akcję wsparło Starostwo Powiatowe w Żarach.

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

  • Baner: Powiatowy Urząd Pracy w Żarach
  • Baner: Komenda Powiatowa PSP w Żarach
  • Baner: Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Żarach
  • Baner: Szpital na Wyspie
  • Baner: Związek Powiatów Polskich
  • Baner: lubuskie.pl
Wtyczka Facebook