.

Wydarzenia 2015

Karolinki czwarte na wojewódzkich

 • 08-09-2015
Ilustracja do informacji: Karolinki czwarte na wojewódzkich
6 września 2015 w Międzyrzeczu, pod partonatem Marszałka Województwa Lubuskiego, odbyło się XVII Lubuskie Święto Plonów. IV miejsce w konkursie na najpiękniejszy wieniec dożynkowy, w kategorii tradycyjnej, zdobyły "Karolinki" z Grabika. Nagrodzony wieniec zdobył wcześniej pierwsze miejsce w konkursie powiatowym. Gratulujemy!
czytaj dalej

Ważna mama, ważny tata

 • 07-09-2015
Ilustracja do informacji: Ważna mama, ważny tata
5 września 2015 w parku przy Al. Jana Pawła II w Żarach odbył się festyn rodzinnny pod hasłem "Ważna mama, ważny tata", zorganizowany przez Lubuski Ruch na Rzecz Kobiet i Rodziny "Żar". Organizatorzy zaplanowali na ten dzień różne atrakcje, między innymi: ściankę wspinaczkową, Gliniadę, zabawy z klaunem, pokazy sztuk walki, tańca, zumby, ratownictwa medycznego, sprzętu policyjnego i pożarniczego, grupy Star Wars, a także strzelectwo, konkursy, atrakcje organizacji pozarządowych. Odbyły się też spotkania z rodzinami zastępczymi i adopcyjnymi. Można było zasięgnąć porad specjalistów. Na scenie wystąpił kabaret oraz zespoły muzyczne.
Współorganizatorem festynu było Starostwo Powiatowe w Żarach.
czytaj dalej

Zapraszamy do Zielonego Lasu

 • 07-09-2015
Ilustracja do informacji: Zapraszamy do Zielonego Lasu
5 września 2015 Fundacja Natura Polska oficjalnie podsumowała projekt "Zapraszamy do Zielonego Lasu - etap II", w ramach którego poprzez instalację nowych urządzeń rekreacyjnych, rozbudowano siłownię pod chmurką. Realizacja tego projektu była możliwa między innymi dzięki wsparciu finansowemu Starostwa Powiatowego w Żarach.
czytaj dalej

Witaj szkoło

 • 01-09-2015
Ilustracja do informacji: Witaj szkoło
1 września w szkołach odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2015/2016.
W żarskim Zespole Szkół Ogólnokształcących utworzono w tym roku trzy klasy pierwsze. Nowym uczniom legitymacje szkolne wręczali: Janusz Dudojć, Starosta Żarski i Wicestarosta Małgorzata Issel.
czytaj dalej

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

33Galeria zdjęć: 2015 09 01 - Żary - rozpoczęcie roku szkolnego w Zespole Szkół Ogólnokształcących

Dożynki 2015

 • 31-08-2015
Ilustracja do informacji: Dożynki 2015
30 sierpnia 2015, podczas Dożynek Gminnych w Drozdowie (gm. Żary), przeprowadzony został Powiatowy Konkurs na Najpiękniejszy Wieniec Dożynkowy.
W kategorii wieńca tradycyjnego nagrodzono pracę "Karolinek" z Grabika (gm. Żary). Najpiękniejszy wieniec współczesny zaprezentował Dobrochów (gm. Przewóz). Nagrodzone wieńce reprezentować będą Powiat Żarski na Dożynkach Wojewódzkich w Międzyrzeczu - 6 września 2015 r.
 
czytaj dalej

Remonty w szkołach

 • 28-08-2015
Ilustracja do informacji: Remonty w szkołach
Podczas wakacji przeprowadzono remonty w kilku placówkach  oświatowych powiatu żarskiego. Na niezbędne inwestycje Zarząd Powiatu przeznaczył łącznie 547 767,90 zł. W Zespole Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Żarach przeprowadzono roboty budowlane sali gimnastycznej, W Zespole Szkół Ogólnokształcących i Ekonomicznych w Lubsku - modernizację centralnego ogrzewania i remont instalacji kanalizacyjnej, a w Zespole Szkól Samochodowych w Żarach roboty budowlane na warsztatach szkolnych.

Parkrun w Żarach po raz setny

 • 25-08-2015
Ilustracja do informacji: Parkrun w Żarach po raz setny
22 sierpnia 2015 w Żarach odbył się jubileuszowy setny parkrun na pięciokilometrowej trasie wytyczonej w Zielonym Lesie. Wzięło w nim udział 155 uczestników. Biegi odbywają się w każdą sobotę o godzinie 9.00. Podobne organizowane są na całym świecie, w Polsce jest 28 takich miejsc. Żarski parkrun jest jedynym w województwie lubuskim.
Udział w biegach jest bezpłatny, a ich organizacja możliwa jest dzięki sponsorom oraz zaangażowaniu wolontariuszy.
Sponsorem części nagród dla uczestników było Starostwo Powiatowe w Żarach.
czytaj dalej

„Mistrzowie w pasach” w Żarach

 • 10-08-2015
Ilustracja do informacji: „Mistrzowie w pasach” w Żarach
6 sierpnia 2015  w Żarach odbyła się akcja pod hasłem "Mistrzowie w pasach", dzięki której można było dowiedzieć się, jak prawidłowo zapinać pasy i jak bezpiecznie przewozić dzieci w samochodzie. Jak ważny jest nawyk zapinania pasów bezpieczeństwa w prawidłowy sposób, dowiedzieli się wszyscy, którzy odwiedzili PIT STOP przy ulicy Katowickiej. Eksperci uczyli, jak montować foteliki i bezpiecznie podróżować z dziećmi. Gośćmi specjalnymi PIT STOP-u byli eksperci: młodszy inspektor Marek Konkolewski z Biura Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji, młodszy inspektor Wojciech Pasieczny, emerytowany policjant z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Stołecznej Policji; biegły sądowy - mgr inż. Tadeusz Diupero - pracownik Przemysłowego Instytutu Motoryzacji, specjalista w zakresie bezpieczeństwa biernego pojazdów, biegły sądowy w zakresie rekonstrukcji wypadków drogowych i techniki samochodowej.
czytaj dalej

Święto Policji w Żarach

 • 27-07-2015
Ilustracja do informacji: Święto Policji w Żarach
24 lipca 2015 z okazji Święta Policji na uroczystości w Urzędzie Miejskim w Żarach Starosta i Wicestarosta przekazali kluczyki do radiowozów zakupionych dzięki środkom z unijnego programu. Wsparcie finansowe powiatu żarskiego to kwota 105.317,00 zł. Dzięki Urzędowi Marszałkowskiemu, Starostwu Powiatowemu i samorządom gminnym zakupiono w sumie sześć radiowozów - dwa trafią do komendy w Żarach i po jednym do Lubska, Brodów, Jasienia i Trzebiela.
czytaj dalej

Powiatowy Zespół Zarządzania Kryzysowego

 • 27-07-2015
Ilustracja do informacji: Powiatowy Zespół Zarządzania Kryzysowego
23 lipca 2015 w Starostwie Powiatowym w Żarach odbyło się posiedzenie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego zwołane przez Wicestarostę Małgorzatę Issel. Uczestniczyli w nim: Komendant Powiatowy Policji, Komendant Powiatowy PSP, przedstawiciel firmy ENEA, Nadleśnictwa Lipinki Łużyckie oraz Urzędu Gminy Żary i Miasta Żary.
czytaj dalej
 • Baner: Powiatowy Urząd Pracy w Żarach
 • Baner: Komenda Powiatowa PSP w Żarach
 • Baner: Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Żarach
 • Baner: Szpital na Wyspie
 • Baner: Związek Powiatów Polskich
 • Baner: lubuskie.pl
Wtyczka Facebook