.

Wydarzenia

Reprezentował powiat w Japonii

 • 10-11-2015
Ilustracja do informacji: Reprezentował powiat w Japonii
Od 31 października do 1 listopada 2015 w Tokio odbyły się XI Mistrzostwa Świata Karate Shinkyokushinkai. Ziemię Żarką na tych prestiżowych zawodach reprezentował Andrzej Jasiński. Ostatecznie ulokował się na 30 pozycji w świecie. Najlepszy z Polaków był ósmy. Są to największe mistrzostwa świata karate, odbywają się raz na cztery lata, a konkurencja zawodników jest ogromna. W dniach 2-5 listopada Andrzej Jasiński wziął udział w światowym seminarium karate pod górą Fuji, w ośrodku przygotowań olimpijskich Fuji Midori. Spędzony czas pozwolił mu na poznanie japońskich metod treningowych w pracy z dziećmi oraz z młodzieżą, co - jak twierdzi - powinno przekuć się na nasze wyniki sportowe w przyszłości. Już teraz zaczyna ostrą prace z dziećmi, by wychować choć jednego reprezentanta do kadry olimpijskiej. W 2020 roku karate będzie dyscyplina olimpijską. Wyjazd do Japonii był możliwy między innymi dzięki wsparciu finansowemu Starostwa Powiatowego w Żarach.
czytaj dalej

Konferencja budowlana

 • 05-11-2015
Ilustracja do informacji: Konferencja budowlana
4 listopada 2015 w Starostwie Powiatowym w Żarach odbyła się konferencja "Podnoszenie kwalifikacji zawodowych po zmianach przepisów w zakresie prawa budowlanego i norm unijnych". Inicjatorem konferencji była Lubuska Okręgowa Izba Inżynierów Budownictwa, przy współpracy z żarskim Starostwem.
czytaj dalej

XI sesja Rady Powiatu Żarskiego

 • 28-10-2015

Ilustracja do informacji: XI sesja Rady Powiatu Żarskiego
27 października 2015 w Starostwie Powiatowym w Żarach odbyła się XI sesja Rady Powiatu Żarskiego.
czytaj dalej

Więcej zniczy dla Lwowa

 • 26-10-2015
Ilustracja do informacji: Więcej zniczy dla Lwowa
22 października 2015 105 Kresowy Szpital Wojskowy w Przychodnią SP ZOZ w Żarach przyłączył się do akcji "Światełko Pamięci" polegającej na zbiórce zniczy i świec, które zapłoną 1 listopada na polskich nekropoliach we Lwowie: Cmentarzu Łyczakowskim, Cmentarzu Obrońców Lwowa zwanym Cmentarzem Orląt oraz Cmentarzu Janowskim. Akcja ma na celu utrwalenie pamięci o wspaniałym Zawsze Wiernym Mieście i naszych rodakach, Polakach, którzy budowali tam wielkość Lwowa i Rzeczypospolitej, a część z nich poległa walcząc o polski Lwów. Znicze dla Lwowa przekazało również Starostwo Powiatowe w Żarach.
czytaj dalej

Zmiany w systemie informacji oświatowej

 • 23-10-2015
Ilustracja do informacji: Zmiany w systemie informacji oświatowej
22 października 2015 w Starostwie Powiatowym w Żarach odbyło się szkolenie "Jak prawidłowo pracować ze zmodernizowanym systemem informacji oświatowej w szkołach i placówkach oświatowych - zmiany w roku szkolnym 2015/2016". Wykładowcą był Jacek Brzaziński, a organizatorem zielonogórski Oddział Regionalny Fundacji Rozwoju Demokracji Lokalnej.
czytaj dalej

Sprzęt dla lubuskich strażaków

 • 23-10-2015
Ilustracja do informacji: Sprzęt dla lubuskich strażaków
21 października 2015 na terenie Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Gorzowie Wlkp. odbyła się konferencja regionalna promująca efekty projektów współfinansowanych przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko „Wsparcie techniczne ratownictwa ekologicznego i chemicznego” oraz „Zwiększenie skuteczności prowadzenia długotrwałych akcji ratowniczych”.
Lubuski Komendant Wojewódzki PSP st. bryg. Hubert Harasimowicz przedstawił główne cele projektów, efekty ich realizacji oraz praktyczny wymiar dla wzmocnienia skuteczności i efektywności prowadzonych działań ratowniczych przez lubuskie jednostki PSP.
czytaj dalej

Powiatowe przełaje na Syrenie

 • 20-10-2015
Ilustracja do informacji: Powiatowe przełaje na Syrenie
19 października 2015 na stadionie Syrena w Żarach odbyły się finały indywidualnych biegów przełajowych w ramach Powiatowej Olimpiady Młodzieży. Do zawodów na szczeblu wojewódzkim zakwalifikowało się po dziesięciu biegaczy z każdej kategorii. Medale, dyplomy i nagrody dla najlepszych wręczała wicestarosta Małgorzata Issel.
czytaj dalej

Żonkile zakwitną przy Hospicjum

 • 15-10-2015
Ilustracja do informacji: Żonkile zakwitną przy Hospicjum
15 października 2015 przed żarskim Hospicjum św. Brata Alberta posadzono cebulki kwiatów w ramach ogólnopolskiej akcji "Pola Nadziei". Żonkile są międzynarodowym symbolem nadziei, przypominają nam o ludziach cierpiących, oczekujących naszego towarzyszenia w trudnym okresie odchodzenia z tego świata.
W akcji wzięli udział między innymi starosta Janusz Dudojć, wicestarosta Małgorzata Issel, burmistrz Żar Danuta Madej, wójt Gminy Żary Leszek Mrożek, Kazimierz Długosz reprezentujący spółkę Janbud - wykonawcę obiektu hospicjum oraz młodzież z Gimnazjum nr 3 w Żarach.
czytaj dalej

Nowa Inspektor Nadzoru Budowlanego

 • 14-10-2015
Ilustracja do informacji: Nowa Inspektor Nadzoru Budowlanego
Starosta Żarski wręczył Elżbiecie Banaś akt powołania na stanowisko Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego w Żarach. Nowa pani inspektor zacznie pełnić swoje obowiązki z początkiem listopada 2015 r.
czytaj dalej

Dyrektorzy z nagrodami i życzeniami

 • 13-10-2015
Ilustracja do informacji: Dyrektorzy z nagrodami i życzeniami
13 października 2015 w żarskim starostwie odbyło się uroczyste spotkanie z okazji obchodów Dnia Edukacji Narodowej. Starosta Janusz Dudojć i wicestarosta Małgorzata Issel wręczyli dyrektorom powiatowych placówek oświatowych nagrody przyznane przez Zarząd Powiatu Żarskiego, wraz z najlepszymi życzeniami z okazji obchodzonego święta.
czytaj dalej
 • Baner: Powiatowy Urząd Pracy w Żarach
 • Baner: Komenda Powiatowa PSP w Żarach
 • Baner: Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Żarach
 • Baner: Szpital na Wyspie
 • Baner: Związek Powiatów Polskich
 • Baner: lubuskie.pl
Wtyczka Facebook