.

Wydarzenia

Powiat ufundował karetkę

 • 30-06-2015
Ilustracja do informacji: Powiat ufundował karetkę
30 czerwca 2015 odbyło się uroczyste przekazanie karetki ufundowanej przez Powiat Żarski, z przeznaczeniem dla Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w 105. Kresowym Szpitalu Wojskowym w Żarach. Samorząd powiatu, uchwałą Rady Powiatu, przeznaczył na ten cel kwotę 300 tys. złotych. Kluczyki do nowego pojazdu - z rąk starosty i wicestarosty - odebrał dyrektor szpitala, Sławomir Gaik. Karetka służyć będzie nie tylko do przewozu pacjentów, którzy trafią na SOR. Będzie mogła być również wykorzystywana do zabezpieczenia imprez masowych organizowanch na terenie powiatu.
czytaj dalej

IX sesja Rady Powiatu

 • 25-06-2015
Ilustracja do informacji: IX sesja Rady Powiatu
25 czerwca 2015 w żarskim starostwie odbyła się IX sesja Rady Powiatu.
Przy tej okazji nagrodę Starosty Żarskiego otrzymał Albert Iwanicki, uczeń Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Ekonomicznych w Lubsku - laureat konkursu organizawanego przez Ministra Edukacji Narodowej "Szkoła Zawodowa - mój wybór". Nagrodę starosty otrzymała również szkoła. Czek na kwotę 2000 złotych odebrała dyrektor Gabriela Fiedler.
Kolejną nagrodę wręczono Wiktorowi Dąbrowskiemu, 14-latkowi z Kadłubii, który na tegorocznych Mistrzostwach Europy w Kielcach zdobył tytuł Mistrza Europy IDO w kategorii Break Dance solo 12-15 lat; tytuł drugiego Wicemistrza Europy IDO w kategorii Electric Boogie solo 12-15 lat, a także wspólnie z Formacją Taneczną "Crazy Dance" piąte miejsce w kategorii Break Dance Teams oraz piąte miejsce w kategorii Hip Hop Battle Teams. Gratulacje i podziękowania otrzymał również instruktor Artur Niezgoda.
 
czytaj dalej

O oświacie na roboczo

 • 22-06-2015
Ilustracja do informacji: O oświacie na roboczo
18 czerwca 2015 odbyło się robocze spotkanie - z udziałem m.in. dyrektorów szkół, dla których organem prowadzącym jest powiat żarski - dotyczące bieżących spraw oświatowych w powiecie. Głównym tematem był - przedstawiony przez Roberta Nowaczyńskiego, dyrektora żarskiego Zespołu Szkół Samochodowych - stan prac nad koncepcją modernizacji kształcenia zawodowego w województwie lubuskim.
czytaj dalej

Budujemy społeczeństwo informacyjne

 • 18-06-2015
Ilustracja do informacji: Budujemy społeczeństwo informacyjne
Agnieszka Domaradzka i Dariusz Sosnowski reprezentowali powiat żarski na konferencji pt. "Cyfrowy start w Lubuskie 2020 - Budujemy społeczeństwo informacyjne", która odbyła się 17 czerwca 2015 r. w Zielonej Górze - Raculi.
czytaj dalej

Sukces matematyczny

 • 16-06-2015
Ilustracja do informacji: Sukces matematyczny
15 czerwca 2015 Oddział Zielonogórski Polskiego Towarzystwa Matematycznego w  Uniwersytecie Zielonogórskim zorganizował Uroczyste spotkanie Podsumowujące XXVI Edycję Międzynarodowego Konkursu “Matematyka bez Granic” w regionie lubusko-zachodniopomorskim. Dyplomy uznania  dla uczniów Społecznego Liceum Ogólnokształcącego w Żarach za zajęcie II miejsca w konkursie oraz list gratulacyjny dla dyrektora szkoły Wiktora Polakowskiego i dla nauczycielki matematyki Marii Paduszyńskiej wręczyli - w imieniu Starosty Żarskiego Janusza Dudojcia - Sekretarz Powiatu Agnieszka Domaradzka i Naczelnik Wydziału Spraw Społecznych Bartłomiej Kubiak.
czytaj dalej

Powiatowe zawody sportowo-pożarnicze

 • 15-06-2015
Ilustracja do informacji: Powiatowe zawody sportowo-pożarnicze
13 czerwca 2015 na stadionie Syrena w Żarach odbyły się XVII Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu Powiatu Żarskiego.
W rywalizacji udział wzięło 26 drużyn OSP, w tym 12 drużyn młodzieżowych. Drużyny seniorów walczyły w kilku konkurencjach, m.in. w sztafecie, ćwiczeniu bojowym, natomiast w kategorii młodzieżowej zawody zostały rozegrane według regulaminu CTIF.
czytaj dalej

Spartakiada w sportach obronnych

 • 15-06-2015
Ilustracja do informacji: Spartakiada w sportach obronnych
12 czerwca 2015 w Wiechlicach odbyła się XI Międzypowiatowa Spartakiada w Sportach Obronnych Pracowników Samorządowych. W zawodach uczestniczyli pracownicy urzędów miast, gmin, inspekcji z Powiatu Żarskiego i Żagańskiego. W sumie w zawodach wzięło udział 25 drużyn. Zawodnicy rywalizowali w 11 konkurencjach, m.in. w strzelaniu z karabinka kbks, rzucie granatem ćwiczebnym na celowość, sztafecie urządnika, sztafecie 3x100m, transporcie rannego. Puchar dla najlepszej drużyny powędrował do reprezentacji żarskiego starostwa - Dominiki Rezlerskiej, Macieja Włudarskiego i Dawida Nowakowskiego. Drugie miejsce zajęła drużyna z Urzędu Miejskiego w Lubsku, trzecie - drużyna z Urzędu Miejskiego Łęknica.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

17Galeria zdjęć: 2015 06 12 - Wiechlice - spartakiada w sportach obronnych

Związek Powiatów Lubuskich

 • 22-06-2015
11 czerwca 2015 odbyło się I posiedzenie Zgromadzenia Związku Powiatów Lubuskich, którego gospodarzem był powiat strzelecko-drezdenecki.  Członkowie Związku spotkali się aby podjąć decyzje dotyczące m.in.: przyjęcia Regulaminu Związku Powiatów Lubuskich, wyboru komisji rewizyjnej, wyboru przewodniczącego zgromadzenia, jak również ustalenia składu Zarządu Związku Powiatów Lubuskich.
Posiedzenie otworzył gospodarz powiatu strzelecko-drezdeneckiego, a zarazem najstarszy z obecnych starosta z terenu województwa lubuskiego Edward Tyranowicz. W trakcie obrad przeprowadzono głosowania, w wyniku których wybrano władze związku.
czytaj dalej

Bezpłatne porady prawne w starostwie

 • 12-06-2015
Ilustracja do informacji: Bezpłatne porady prawne w starostwie
10 czerwca 2015 w starostwie podpisano porozumienie o współpracy pomiędzy Powiatem Żarskim a Stowarzyszeniem Wspierania Aktywności Obywatelskiej "Civis Sum"  z Zielonej Góry, w ramach którego wszyscy mieszkańcy będą mogli korzystać z bezpłatnych porad prawnych i obywatelskich. Celem współpracy jest poprawa dostępności mieszkańców subregionu zielonogórskiego do bezpłatnego poradnictwa oraz wzrost aktywności obywatelskiej mieszkańców.
Począwszy od 17 czerwca, w każdą środę na parterze starostwa, w godzinach od 10.00 do 15.00 dyżurował będzie prawnik, z którego pomocy może skorzystać każdy. Jedyny warunek - wcześniejsza rejestracja telefoniczna pod numerem 68 45 48 247.
 

Żaranka znów najlepsza w Europie

 • 29-06-2015
Ilustracja do informacji: Żaranka znów najlepsza w Europie
6 czerwca 2015 w holenderskiej miejscowości Zittard odbyły się Otwarte Mistrzostwa Europy w Nunczaku w kategorii kata, kumite oraz free style. W tych prestiżowych zawodach wzięło udział 190 zawodników z takich krajów europejskich jak Niemcy, Norwegia, Francja, Polska, Belgia, Finlandia oraz gospodarze - Holendrzy.
czytaj dalej
 • Baner: Powiatowy Urząd Pracy w Żarach
 • Baner: Komenda Powiatowa PSP w Żarach
 • Baner: Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Żarach
 • Baner: Szpital na Wyspie
 • Baner: Związek Powiatów Polskich
 • Baner: lubuskie.pl
Wtyczka Facebook