Wydarzenia

IX sesja Rady Powiatu

 • 25-06-2015
Ilustracja do informacji: IX sesja Rady Powiatu
25 czerwca 2015 w żarskim starostwie odbyła się IX sesja Rady Powiatu.
Przy tej okazji nagrodę Starosty Żarskiego otrzymał Albert Iwanicki, uczeń Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Ekonomicznych w Lubsku - laureat konkursu organizawanego przez Ministra Edukacji Narodowej "Szkoła Zawodowa - mój wybór". Nagrodę starosty otrzymała również szkoła. Czek na kwotę 2000 złotych odebrała dyrektor Gabriela Fiedler.
Kolejną nagrodę wręczono Wiktorowi Dąbrowskiemu, 14-latkowi z Kadłubii, który na tegorocznych Mistrzostwach Europy w Kielcach zdobył tytuł Mistrza Europy IDO w kategorii Break Dance solo 12-15 lat; tytuł drugiego Wicemistrza Europy IDO w kategorii Electric Boogie solo 12-15 lat, a także wspólnie z Formacją Taneczną "Crazy Dance" piąte miejsce w kategorii Break Dance Teams oraz piąte miejsce w kategorii Hip Hop Battle Teams. Gratulacje i podziękowania otrzymał również instruktor Artur Niezgoda.
 
czytaj dalej

O oświacie na roboczo

 • 22-06-2015
Ilustracja do informacji: O oświacie na roboczo
18 czerwca 2015 odbyło się robocze spotkanie - z udziałem m.in. dyrektorów szkół, dla których organem prowadzącym jest powiat żarski - dotyczące bieżących spraw oświatowych w powiecie. Głównym tematem był - przedstawiony przez Roberta Nowaczyńskiego, dyrektora żarskiego Zespołu Szkół Samochodowych - stan prac nad koncepcją modernizacji kształcenia zawodowego w województwie lubuskim.
czytaj dalej

Budujemy społeczeństwo informacyjne

 • 18-06-2015
Ilustracja do informacji: Budujemy społeczeństwo informacyjne
Agnieszka Domaradzka i Dariusz Sosnowski reprezentowali powiat żarski na konferencji pt. "Cyfrowy start w Lubuskie 2020 - Budujemy społeczeństwo informacyjne", która odbyła się 17 czerwca 2015 r. w Zielonej Górze - Raculi.
czytaj dalej

Sukces matematyczny

 • 16-06-2015
Ilustracja do informacji: Sukces matematyczny
15 czerwca 2015 Oddział Zielonogórski Polskiego Towarzystwa Matematycznego w  Uniwersytecie Zielonogórskim zorganizował Uroczyste spotkanie Podsumowujące XXVI Edycję Międzynarodowego Konkursu “Matematyka bez Granic” w regionie lubusko-zachodniopomorskim. Dyplomy uznania  dla uczniów Społecznego Liceum Ogólnokształcącego w Żarach za zajęcie II miejsca w konkursie oraz list gratulacyjny dla dyrektora szkoły Wiktora Polakowskiego i dla nauczycielki matematyki Marii Paduszyńskiej wręczyli - w imieniu Starosty Żarskiego Janusza Dudojcia - Sekretarz Powiatu Agnieszka Domaradzka i Naczelnik Wydziału Spraw Społecznych Bartłomiej Kubiak.
czytaj dalej

Powiatowe zawody sportowo-pożarnicze

 • 15-06-2015
Ilustracja do informacji: Powiatowe zawody sportowo-pożarnicze
13 czerwca 2015 na stadionie Syrena w Żarach odbyły się XVII Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu Powiatu Żarskiego.
W rywalizacji udział wzięło 26 drużyn OSP, w tym 12 drużyn młodzieżowych. Drużyny seniorów walczyły w kilku konkurencjach, m.in. w sztafecie, ćwiczeniu bojowym, natomiast w kategorii młodzieżowej zawody zostały rozegrane według regulaminu CTIF.
czytaj dalej

Spartakiada w sportach obronnych

 • 15-06-2015
Ilustracja do informacji: Spartakiada w sportach obronnych
12 czerwca 2015 w Wiechlicach odbyła się XI Międzypowiatowa Spartakiada w Sportach Obronnych Pracowników Samorządowych. W zawodach uczestniczyli pracownicy urzędów miast, gmin, inspekcji z Powiatu Żarskiego i Żagańskiego. W sumie w zawodach wzięło udział 25 drużyn. Zawodnicy rywalizowali w 11 konkurencjach, m.in. w strzelaniu z karabinka kbks, rzucie granatem ćwiczebnym na celowość, sztafecie urządnika, sztafecie 3x100m, transporcie rannego. Puchar dla najlepszej drużyny powędrował do reprezentacji żarskiego starostwa - Dominiki Rezlerskiej, Macieja Włudarskiego i Dawida Nowakowskiego. Drugie miejsce zajęła drużyna z Urzędu Miejskiego w Lubsku, trzecie - drużyna z Urzędu Miejskiego Łęknica.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

17Galeria zdjęć: 2015 06 12 - Wiechlice - spartakiada w sportach obronnych

Związek Powiatów Lubuskich

 • 22-06-2015
11 czerwca 2015 odbyło się I posiedzenie Zgromadzenia Związku Powiatów Lubuskich, którego gospodarzem był powiat strzelecko-drezdenecki.  Członkowie Związku spotkali się aby podjąć decyzje dotyczące m.in.: przyjęcia Regulaminu Związku Powiatów Lubuskich, wyboru komisji rewizyjnej, wyboru przewodniczącego zgromadzenia, jak również ustalenia składu Zarządu Związku Powiatów Lubuskich.
Posiedzenie otworzył gospodarz powiatu strzelecko-drezdeneckiego, a zarazem najstarszy z obecnych starosta z terenu województwa lubuskiego Edward Tyranowicz. W trakcie obrad przeprowadzono głosowania, w wyniku których wybrano władze związku.
czytaj dalej

Bezpłatne porady prawne w starostwie

 • 12-06-2015
Ilustracja do informacji: Bezpłatne porady prawne w starostwie
10 czerwca 2015 w starostwie podpisano porozumienie o współpracy pomiędzy Powiatem Żarskim a Stowarzyszeniem Wspierania Aktywności Obywatelskiej "Civis Sum"  z Zielonej Góry, w ramach którego wszyscy mieszkańcy będą mogli korzystać z bezpłatnych porad prawnych i obywatelskich. Celem współpracy jest poprawa dostępności mieszkańców subregionu zielonogórskiego do bezpłatnego poradnictwa oraz wzrost aktywności obywatelskiej mieszkańców.
Począwszy od 17 czerwca, w każdą środę na parterze starostwa, w godzinach od 10.00 do 15.00 dyżurował będzie prawnik, z którego pomocy może skorzystać każdy. Jedyny warunek - wcześniejsza rejestracja telefoniczna pod numerem 68 45 48 247.
 

Żaranka znów najlepsza w Europie

 • 29-06-2015
Ilustracja do informacji: Żaranka znów najlepsza w Europie
6 czerwca 2015 w holenderskiej miejscowości Zittard odbyły się Otwarte Mistrzostwa Europy w Nunczaku w kategorii kata, kumite oraz free style. W tych prestiżowych zawodach wzięło udział 190 zawodników z takich krajów europejskich jak Niemcy, Norwegia, Francja, Polska, Belgia, Finlandia oraz gospodarze - Holendrzy.
czytaj dalej

Psychoonkologia - warsztaty

 • 17-06-2015
Ilustracja do informacji: Psychoonkologia - warsztaty
W  dniach 2-6 czerwca 2015 w Żagańskim Pałacu Kultury odbyły się warsztaty dla pacjentów onkologicznych i osób wspierających z terenu powiatu żarskiego i żagańskiego. Zajęcia odbyły się  dzięki wsparciu lokalnych samorządów, w tym powiatu żarskiego. Tematem przewodnim była Psychoonkologia - redukcja stresu oparta na treningu uważności, Mindfulness - podejście uważności i współczucia w pracy z pacjentem onkologicznym. Organizatorem warsztatów był NZOZ Ośrodek Terapeutyczny PROFIL z Żar.
czytaj dalej
 • Baner: Powiatowy Urząd Pracy w Żarach
 • Baner: Komenda Powiatowa PSP w Żarach
 • Baner: Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Żarach
 • Baner: Szpital na Wyspie
 • Baner: Związek Powiatów Polskich
 • Baner: lubuskie.pl
.
Baner: strona główna 1Baner: główna 2Baner: główna 4Baner: główna 5