.

Wydarzenia

Warsztaty Terapii Simontonowskiej

Ilustracja do informacji:  Warsztaty Terapii Simontonowskiej
W dniach 10 – 14 września 2020 r. w Pałacu Książęcym w Żaganiu odbyły się czterodniowe warsztaty Terapii Simontonowskiej dla pacjentów chorujących onkologicznie z terenu Powiatu Żarskiego i Żagańskiego. Warsztaty zorganizował Ośrodek Terapeutyczny ,,Profil".
Głównym celem warsztatów było zrozumienie powstawania trudnych emocji, nauka radzenia sobie z nimi oraz nabycie umiejętności wzmacniania własnego układu odpornościowego.
Warsztaty poprowadziły psycholog Pani Małgorzata Aszyk oraz psychoonkolog Pani Małgorzata Wawrzynkowska.
Każda sytuacja kryzysowa, a taką jest choroba nowotworowa jest sytuacją ciężką, budzącą wiele bardzo trudnych emocji oraz wyczerpującym przeżyciem. Od wielu lat prowadzone są badania na temat roli psychiki w leczeniu onkologicznym. Wsparcie psychoonkologiczne nie tylko znacząco poprawia jakość życia pacjentów, ale wpływa również na poprawę efektywności leczenia.
Wsparcie finansowe ze strony Powiatu Żarskiego umożliwiło chorującym onkologicznie mieszkańcom Powiatu Żarskiego na udział w Terapii Simontonowskiej w której wykorzystywane są elementy pracy z własnymi emocjami, ćwiczenia relaksacyjne, wizualizacje, treningi uważności.
Kwalifikacja uczestników odbyła się w Ośrodku Terapeutycznym Profil wśród pacjentów korzystających z pomocy terapeutycznej, którzy są przed lub po chemioterapii.

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

  • Baner: Powiatowy Urząd Pracy w Żarach
  • Baner: Komenda Powiatowa PSP w Żarach
  • Baner: Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Żarach
  • Baner: Szpital na Wyspie
  • Baner: Związek Powiatów Polskich
  • Baner: lubuskie.pl
Wtyczka Facebook